پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره

پارک جنگلی النگدره به عنوان یکی از 7 منطقه نمونه گردشگری کشور و همینطور پارک جنگلی شاخص استانهای شمالی انتخاب و معرفی شده‌است .

این جنگل در فصل بهار و فصل‌تابستان و مخصوصا در روزهای گرم و آفتابی , مملو‌از افردی است که از هوای شرجی و گرم شهر به این ناحیه می آیند . هوای جنگل النگدره دست کم 10 درجه خنکتر از نقاط شهری است .
درون این جنگل جاده‌ای آسفالته وجود دارد . در دامنه جنگل پوشش گیاهی ویژه و همینطور رودخانه و چشمه‌های بسیار جالب , چشم انداز طبیعی خاصی به آن بخشیده است .

پارک جنگلی النگدره

هیچ حسی لذت بخش تراز فرو رفتن در آغوش بیشه و استشمام رایحه دل انگیز گل ها و گوش سپردن به آوای رودخانه ها نیست . امروزه بسیاری از ما , غرق شدن در دنیای تکنولوژی و گوشی تلفن های همراه را به سفر به دنیای طبیعت ترجیح میدهیم و از طریق گوشی تلفن های همراهمان , به تماشای طبیعت می‌پردازیم . در حقیقت بخش اعظم ما آدم ها برای یافتن آرامش , پناه بردن به منزل هایمان را به تماشای مناظر طبیعی ترجیح میدهیم , اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد درک طبیعت به شدت استرس را سرکوب می نماید . پس بیایید قدر طبیعت که نعمتی بسیار بزرگ است را بدانیم و بیش تر از پیش از آن بهره مند شویم .

اگر مسافر شهر گرگان شدید توصیه میکنیم که فضای بکر و طبیعت زیبای جنگل النگدره را از دست ندهید , اگر از کنار فضای سبز زیبای این جنگل به آسانی عبور نمایید یکی از فرصت های عالی زندگیتان را برای دیدن زیبایی های آفرینش از دست داده اید , چون این جنگل بکر و جذاب جزو بهترین مناطق گردشگری استان های شمالی به حساب میاید که در هر فصلی از سال زیباست و شگفتی های خاص خودش را دارد و به عنوان یکی از ۷ منطقه نمونه توریسم کشور گزینش و معرفی شده‌است .

امکانات پارک جنگلی النگدره

 

پارک جنگلی النگدره،

 

داخل این پارک فرصت مناسبی برای استراحت یک یا چندروزه است زیرا امکانات خوبی نیز دراین مکان آماده شده , درون این پارک جاده ای آسفالته موجود است و هر کجای آن که بخواهید میتوانید بنشینید و از درختان بی نظیر آن بهره ببرید . پارک جنگلی النگ دره به مساحت ۱۸۵ هکتار و در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران قرار گرفته است .

آب و هوای این ناحیه دست‌کم ۱۰ درجه خنک تر از نقاط شهری و پرجمعیت است . پارک جنگلی النگدره , در دامنه جنگل های انبوه شمالی جای دارد که از پوشش درختان جنگلی برخوردار‌است . مهم‌ترین انواع درختان این پارک جنگلی را انجیلی و ممرز , توسکا , لرگ , افرا , بلوط , بید , شیردار و خردمندی تشکیل میدهد .

امکانات موجود در پارک النگدره شامل برق رسانی , سرویس های بهداشتی , جاده آسفالته , نمازخانه , پارک کودک , زمین ورزش , ساختمان های نگهبانی , منطقه کمپینگ و پیک نیک است .

رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط آن می‌گذرد . در نزدیکی این رودخانه , ۳ چشمه آب با کیفیت بسیار بالا وجود دارد که چشم انداز طبیعی منحصر به فردی ساخت کرده است .

بیشه النگدره طبیعتی مناسب برای چهار فصل سال دارد در فصل بهار و فصل تابستان بسیاری از طبیعت دوستان برای لذت بردن از درختان قشنگ و هوای مطبوع اش راهی این بیشه بکر می‌شوند , در زمستان ها نیز برف بازی در بیشه النگدره یکی‌از تفریحات ویژه گرگانی هاست , فصل‌پاییز هم که با درختان رنگارنگش دوستداران یگانه خودش را دارد .

Related posts

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

بهترین مقاصد سفرهای زمستانی در ایران کجاست؟ مقاصد سفرهای زمستانی در ایران به انتخاب سایت Hotelme بهمن ماه یکی از بهترین ماه های فصل زمستان برای سفر است فصلی که بیشتر افراد شهر ها و...

مشاهده مطلب
جاذبه های دیدنی شیراز

جاذبه های دیدنی شیراز | از حافظیه تا باغ ارم

شیراز شهر علم و ادب پر است از مکان ها و جا های دیدنی که که هر مسافر و گردشگری را مجذوب خود می کند. امروز در Hotelme به سراغ جاذبه های دیدنی شیراز رفته...

مشاهده مطلب
بهترین ساحل های مازندران

بهترین ساحل های مازندران | توریستی

شمال پر است از جاذبه های دیدنی که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. یکی از زیبایی های شهر های شمالی ساحل دریای خزر است. امروز برخی از بهترین ساحل های مازندران...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید