بهداشت در هتل | نکات بهداشتی برای سلامت

بهداشت در هتل
به این مطلب امتیاز دهید

چنانچه اهل مسافرت و گشت و گذار باشید، در جریان این نکته هستید که یکی از شرط های خوش گذشتن در سفر، سلامتی و حال خوب بدنی در طول روزهایی است که در سفر به سر میبرید. پس با توجه به این قضیه  با رعایت کامل بهداشت در هتل، این روز ها را برای خود شیرین سازید.
در زمان رزرو هتل همچنین باید به بعضی نکات توجه داشته باشید چرا که در طول سفر مدت زمان بسیاری را در هتل می گذرانید؛ علی الخصوص اینکه زمان غذا خوردن و استراحت نیز اکثرا در این مکان می‌گذرد.
بعضی اوقات ممکن است بیشتر هزینه کردن برای رزرو هتلی بهتر، ارزش سالم ماندن را داشته باشد. زیرا که در صورت بروز هر گونه بیماری هم زمانِ تفریح خود را از دست می‌دهید و هم باید هزینه اضافی برای درمان ان بپردازید. در ادامه به بعضی از نکات دقیق‌تر در این خصوص اشاره می‌شود.

پاکیزگی

 

۱.بهداشت در هتل و وسایل شخصی

اگر مقدار بارتان این اجازه را به شما می‌دهد و امکان آن را دارید، تا جایی که ممکن است تعدادی ملحفه به همراه خود ببرید. ملحفه‌هایی که هم سرتاسر تشک‌تان را بگیرد، هم بالشت‌تان و هم روی‌اندازتان را. با رعایت این نکات بهداشت در هتل در معرض آلرژی‌ها و باکتری‌ها قرار نمی‌گیرید.
چنانچه حساسیت‌تان بالاست این کار برای شما از اهمیت بالاتری برخوردار است. ملحفه بردن به هتل‌هایی که کیفیت کمتری (ستاره‌های کمتر) دارند و سطح بهداشتی‌ آن ها پایین‌تر است، بسیار ضروری است.

۲.ساس‌ها و کنه‌های موذی

ممکن است باور این موضوع دشوار باشد ولی در خیلی از مورد ها اشخاص ساس و کنه را در هتل‌های مشهور و خوب هم دیده‌اند. در نتیجه صرفا به خاطر اینکه هتلی گران‌قیمت رزرو کرده‌اید، خیال‌تان راحت نشود.
هنگامی که اتاق‌تان را تحویل گرفتید، سریعا رختخواب‌های خود را خوب چک کنید تا این حشرات کوچک و موذی در جایی پنهان نشده باشند. اگر در سفر خود کودکی همراه‌ی تان می کند، این بازرسی ها را خواهشا در بهداشت هتل جدی‌تر بگیرید.
این نکته منحصر به بهداشت در هتل نمی‌شود و در مکان‌های دیگر هم باید رعایت شود.

۳.سرمایی‌ها، مراقب خودتان باشید

چنانچه قصد مسافرت خارجی دارید و قصدتان سفر به کشورهای سردسیر است، تلاش کنید برای هر شخص یک پتوی سبک و مقداری لباس گرم با خود داشته باشید.
چرا که از آنجایی که در خیلی از کشورهای خارجی سوخت قیمت بالایی دارد، اتاق هتل‌ها آنقدر که باید گرم نمی‌شود و این نکته برای ما که به محیط هایی کاملاً گرم عادت کرده‌ایم، اصلا خوب نیست. چنانچه سرمایی هستید، این توصیه را به هیچ عنوان از یاد نبرید.
ممکن است موضوع بهداشت در هتل رعایت شود اما سرما و گرما نادیده گرفته شود!

۴.فعالیت جسمی را از یاد نبرید

هیچگونه دلیلی ندارد که در سفر ورزش کردن خود را متوقف کنید! در نتیجه هنگام رزرو هتل بهتر است هتلی را گزینش کنید که امکانات ورزشی را برای مسافران آماده کرده است.
با وجود اینکه دستگاه‌های بدنسازی کار ساز هستند ولی یک سالن ورزشی معمولی هم می‌تواند کار شما را راه بیندازد. در زمان ورزش کردن حواس‌تان باشد که تهویه ای که در سالن وجود دارد مناسب باشد تا دچار مشکلی حادی نشوید.
بعد از اتمام ورزش هم عرق‌تان را خشک کنید و لباس گرم بپوشید تا سرما نخورید. (در سفر به خاطر بالا رفتن فعالیت‌ها، امکان بیمار شدن خصوصاً سرماخوردگی افزایش می‌یابد).

Related posts

نظر دهید

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید