اولین صعود زمستانه قله k2

اولین صعود زمستانه قله k2

سال ها در انتظار نخستین صعود زمستانه قله کی 2 نشسته بودیم. هر ساله کوهنوردان زیادی از سراسر دنیا در آرزوی فتح تنها 8 هزار متری صعود نشده یعنی قله کی 2 برنامه ریزی وحرکت میکنند؛ اما متاسفانه قله k2 در زمستان روی خوش نشان نمیدهد و از همیشه سرد تر و خشن تر می شود. گویی از فصول دیگر قامتی بلندتر پیدا می کند.
قله کی 2 با ارتفاع تقریبی 8611 متر از سطح دریا قرار گرفته است. این قله در رشته کوه های هیمالیا و منطقه قره قروم میان مرز کشورهای چین و پاکستان واقع شده است.
قله k2 فنی ترین و سخت ترین مسیر دسترسی صعود در دنیا را دارد. به طوری که از هر 4 نفر کوهنوردی که به قصد صعود قله کی 2 عازم آن میشوند 1 نفر جان خود را از دست می دهد.

 

اولین پست منتشر شده در خصوص اولین صعود زمستانه قله k2

اما امسال تیم کوهنوردی نپالی به سرپرستی مینگما گیالجی توانستند برای اولین بار بر فراز تنها 8 هزار متری صعود نشده در زمستان بایستند. آخرین قسمت از برنامه صعود قله به این شکل بود که افراد گروه پس از رسیدن به ارتفاع تقریبی 8600 متری توقف کنند؛ سپس هر 10 نفر به صورت همزمان 10 متر آخر را برای صعود به قله طی کنند. امروز در تاریخ 2021/1/16 در ساعت 17:00 به وقت محلی آن ها توانستند اولین صعود زمستانه قله k2 در دنیا را تجربه کنند.

گروه تیم کوهنوردی صعود زمستانه قله k2

 

 

منبع صفحه رسمی اینستاگرام: nimsdai

 

Related posts

موزه آرمیتاژ

اگر قصد بازدید از موزه آرمیتاژ را دارید این مطلب را حتما بخوانید!

مشهورترین موزه دنیا، موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) اگر قصد سفر به سن پترزبورگ روسیه را دارید، به هیچ عنوان دیدن مشهورترین موزه دنیا، موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) را از قلم نندازید. این موزه با داشتن...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید