مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

بهترین مقاصد سفرهای زمستانی در ایران کجاست؟

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران به انتخاب سایت Hotelme

بهمن ماه یکی از بهترین ماه های فصل زمستان برای سفر است فصلی که بیشتر افراد شهر ها و امکان گرم پناه می برند و کمتر به لذت بردن از طبیعت و سفر فکر می کنند. تقریبا بیشتر افراد تابستان و بهار را به عنوان بهترین فصل های سفر انتخاب می کنند و همه برنامه ریزی های سفر خود را به بهار و تابستان اختصاص می دهند. اما بهتر است بدانید که ما در کشور چهار فصل ایران، مناطق بسیار زیبایی داریم که به عنوان بهترین مکان برای سفر داخلی و حتی توریست های خارجی در زمستان اند و شاید در دیگر فصل های سال جذابیت چندانی برای سفر نداشته باشند.

اگر شما هم فکر می کنید که بهترین زمان برای سفر در کشور و لذت بردن از مناظر طبیعی فصل بهار و تابستان است، با هتل می همراه باشید تا با بهترین مقاصد سفرهای زمستانی در ایران بیشتر آشنا شوید و خود را برای سفر زمستانه امسال آماده کنید.

 

 

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران
دره ستارگان قشم

یکی از مقاصد سفرهای زمستانی در ایران جزیره قشم است

  • قشم در زمستان مکانی گرم و جذاب است برای آنهایی که می‌خواهند از سردی هوا شهر خود به دور باشند. بهترین وقت برای سفر به قشم، معروف به جزیره شگفتی‌ها از اوایل پاییز تا عید است که در زمستان به اوج جذابیت میرسد. در این فصل ها وقت برای دیدن این همه شکفتی به اندازه کافی هست که به همه جاهای دیدنی سرک کشید. دره ستارگان، تنگه چاهکو، دره تندیس‌ها، جنگل حرا و غار نمکدان از جاهایی است که در سفر به قشم باید حتما ببینید. همچنین اگر در زمستان به قشم سفر کنید شانس خوردن گوآوا را دارید.

 

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران
کشتی یونانی کیش

یکی دیگر از مقاصد سفرهای زمستانی در ایران جزیره کیش است

  • دمای هوای کیش واقعا مخصوص زمستان است و برای همین یکی دیگر از 5 مقصد سفرهای زمستانی در ایران انتخاب شده .بهترین موقع سفر به این جزیره از اواخر پاییز تا عید است کیش در زمستان و موقعی که بیشتر مناطق ایران سرد است، جایی گرم و خاص برای یک سفر زمستانی است. ورزش های آبی ، غواصی و می‌توان در دریایش شنا کرد. عصرها به دیدن غروب بینظیرش رفت و در زیر درختان جایی مثل پارک مرد ماهیگیر کمی استراحت کرد و لذت برد.

 

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران
دره مجسمه ها هرمز

یکی دیگر از مقاصد سفرهای زمستانی در ایران جزیره هرمز است

  • جزیره هرمز و خاک قرمزش رنگش سومین مقصد زمستانی ما است، خاکی با ترکیب بی‌نظیر و زیبا منظره فوق الغاده ای را با آبی خلیج فارس به وجود آورده که خودش یکی از بهترین جاذبه های جزیره هرمز است. در جزیره هرمز دیدن جاهایی مثل : جزیره بکر مفنق، دره مجسمه‌ها، ، دره رنگین کمان و الهه نمک را که اماکن بینظیری هستند را نباید از دست داد. جایی که از بالای صخره ها می‌توان تردد کشتی‌ها و لنج ها را به صورت نقطه‌هایی بسیار کوچک در آبی دریا دید.

 

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران
دلفین های پوزه بطری هنگام

یکی دیگر از مقاصد سفرهای زمستانی در ایران جزیره هنگام است

  • هنگام جزیره ای است که در نزدیکی جزیره ی قشم قرار گرفته است و تقریبا نه کیلومتر طول وشش کیلومتر عرض دارد، و مساحت حدودی آن 33/6 کیلومتر مربع است. رفت و آمد به این جزیره تنها بوسیله ی قایق هایی که در این مسیر رفت و آمد می کنند امکان پذیر است ، جزیره هنگام قرار دارد، جزیره‌ای بکر و دست نخورده که از زیبایی‌های زیادی برخوردار است، مثل دلفین‌های پوزه بطری. برای دیدن دلفین‌های هنگام بهترین فصل زمستان است به شرطی که خوش شانس هم باشید. از قشم با قایق و لنج به راحت میتوانید به هنگام بروید.
  • دیدن بازارچه‌های محلی روستاییان و خرید از آنها را فراموش نکنید. فعالیت اقتصادی در جزیره هنگام، که بیشتر اهالی از دیرباز به آن مشغول بوده‌اند، ماهیگیری بوده‌است و هم‌اکنون فروش صدف و پذیرایی از گردشگران نیز از جمله فعالیت‌های مردم محلی است.

 

 

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران
کوه های مریخی چابهار

یکی دیگر از مقاصد سفرهای زمستانی در ایران چابهار است

  • چابهار شهر چهار بهار است و در هر فصلی دیدنی ا‌ست. یکی از این فصل‌ها هم زمستان است و برای همین یکی دیگر از  مقاصد سفرهای زمستانی در ایران به انتخاب ما است در زمستان آب و هوای چابهار مثل بهار است. چابهار را به کوه‌های مریخی ، گل افشان و سواحل آن که در شب از درخشش فیتوپلانپتون‌ها برق می‌زند می‌شناسند. همچنین اسکله ماهیگیری چابهار و بازارهای ماهی فروشانش بسیار معروف است. در چابهار دیدن بازار محلی و تالاب لیپار را هم از دست ندهید.

 

منبع :

Related posts

کویر مرنجاب و جذابیت ویژه آن

معرفی کویر مرنجاب، هرآنچه باید در مورد این کویر بدانید!

گذشته از این­ که راه­ های دسترسی و همینطور نکات مهم برای سفر به کویر مرنجاب را بازگو کنم بهتر است با کویر مرنجاب و جاذبه­ های آن آشنا شوید. منطقه ای که سالیان سال...

مشاهده مطلب
کوه لوچو زاهدان

کوه لوچو زاهدان با ارتفاع 2785

کوه لوچو زاهدان در استان سیستان و بلوچستان شهر زاهدان زاهِدانْ یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان سیستان و بلوچستان است. این شهر در منطقهٔ بلوچستان ایران قرار دارد. نام پیشین شهر «دزدآب» بوده...

مشاهده مطلب
سفر به کیش

سفر به کیش

برای سفر به کیش چه چیز هایی را باید بدانیم؟ جزیرهٔ کیش  یکی از جزایر خلیج فارس و از بخش‌های شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از جاهای دیدنی استان هرمزگان در جنوب کشور ایران است....

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید