قوانین هتل های ایران | بخش آشنایی

قوانین هتل های ایران

در این مطلب مهم‌ترین قوانین هتل های ایران را بررسی خواهیم کرد و به شما کمک می‌کنیم تا با خیال راحت، به هر جایی از ایران که دلتان خواست سفر کنید؛ بی آنکه حتی کمی احساس نگرانی بابت قوانین هتل در ایران و محدودیت‌های آن بکنید. با ما همراه باشید.

قوانین هتل در ایران

در ادامه مهم ‌ترین و کلیدی ترین ضوابط و قوانین هتل های ایران را توضیح می‌دهیم. قوانینی که اکثر هتل‌ها باید آن هارا رعایت کنند و با در نظر گرفتن حقوق مسافران، هتل‌ها و گردشگران، به صورت برابر و رعایت عدالت از آن استفاده کنند.

۱- بیشتر هتل‌های ایران ساعت ۲ بعداز ظهر را برای ورود پیدا کردن مسافران و ساعت ۱۲ ظهر را برای تحویل گرفتن اتاق‌ها از مسافران تعیین کرده اند که البته احتمال دارد این ساعت ها در بعضی از هتل‌ها کمی تفاوت داشته باشد؛ درنتیجه حتما پیش از هرگونه شروعی به زمان ورود و خروج هتل خود توجه کنید و مطمئن شوید.

۲- چنانچه مدتی زودتر از زمان تعیین شده به هتل‌ رسیدید، برای گرفتن اتاق خود عجول نباشید؛ این تایم بهترین موقعیت است تا کمی در شهر چرخ بزنید و با جاذبه‌ها و فرهنگ جامعه مقصدتان آشنا شوید، چراکه اگر قصد داشته باشد تا زودتر از زمان مشخص شده توسط هتل، اتاق خود را تحویل بگیرید، باید ۵۰ درصد از هزینه یک شب اقامت کامل در هتل مورد نظر خود را پرداخت کنید.

۳- این قانون یعنی پرداخت هزینه مازاد، در زمان خروج و تحویل اتاق همچنین وجود و سندیت دارد؛ به آن معنا که چنانچه بعد از ساعت تخلیه اتاق، هنوز در واحد خود مانده باشید، مطابق با مدت زمان بیش ‌تری که در اتاق حضور داشته و مانده اید، باید حتما مبلغی معادل با ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه یک شب اقامت کامل را بپردازید.

۴- دانستن این نکته الزامی است که در قوانین هتل‌های ایران آمده است که امکان رزرو هتل توسط اشخاص زیر ۱۸ سال وجود ندارد و دست کم سن قانونی برای اقامت در هتل ۱۸ سال کامل است. چنانچه در فکر دور زدن قانون هستید باید این موضوع را بدانید که مسئولین هتل با دقت بالایی مدارک شناسایی شما را بررسی خواهند کرد و به هیچ وجه نمی‌توانید سن واقعی خودتان را قایم کنید.

۵- یکی دیگر از قوانین هتل های ایران این است که هزینه‌ای از بابت پذیرش کودکان زیر ۲ سال از سمت هتل دریافت نخواهد شد و اقامت کردن کودکان ۲ تا ۱۲ ساله در بعضی شرایط ویژه، به صورت نیم بها دریافت خواهد شد.

۶- مسافران برای رزرو هتل، باید حتما هزینه ای در قالب پیش‌پرداخت (دست کم معادل هزینه یک شب اقامت در هتل) پرداخت کنند و منتظر دریافت تائیدیه رسمی از سمت هتل(حداکثر مدت زمان ۴۸ ساعت بعد از درخواست مسافر) بمانند تا اقدام به رزروشان اعتبار قانونی پیدا کند.

۷- مهمانان تنها می‌توانند مطابق با تاریخ مشخصی که در تاییدیه رزرو به ثبت رسیده است، در واحد خود اقامت داشته باشند و در صورت قصد تمدید اقامت باید با هتل هماهنگ کرده و موافقت هتل را بگیرند.

۸- چنانچه بعد از رزرو هتل و دریافت کردن برگ تایید، به هر خواستید آن را لغو کنید، باید خواسته خودرا را به صورت کتبی به هتل اطلاع دهید و تائیدیه‌ای با موضوع لغو رزرو هتل دریافت کنید، ولی حتما این نکته را در نظر داشته باشید که چنانچه رزروتان را لغو کردید، از مبلغ پیش پرداختتان مبالغی به تعریف زیر کم خواهد شد:

۹- اگر ۲۰ روز پیش از زمان رزرو شده برای اقامت در هتل، آن را کنسل کنید، هیچ‌گونه جریمه‌ای نمی پردازید و می‌توانید پیش پرداخت خود را به صورت کامل  و بدون کسری دریافت کنید .

 

هتل های ایران

 

..خانم های بارداری که می خواهند در هتل اقامت کنند، بهتر است این نکته را بدانند که بر طبق قوانین هتل های ایران، مسئولین مربوطه از پذیرش بانوان باردار پس از ۷ ماهگی به دلایلی خودداری می کنند.

..درست همانطور که آقایان می‌توانند به آسودگی مسافرت بروند و هتل رزرو کنند، خانم ها نیز از این قائده مستثنی نیستند و میتوانند همین کار را بکنند؛ در نتیجه بانوان می‌توانند با ارائه کردن مدارک شناسایی معتبر و بدون نیاز به نامه کتبی اماکن، در هتل‌های ایران اقامت داشته باشند و اگر هریک از هتل‌ها از پذیرش بانوان خودداری کرد و ممانعت کرد، می‌توان توسط اتحادیه هتل‌داران یا سازمان میراث فرهنگی، از هتلی کهامتناع کرده شکایت کرده و به صورت قانونی رفتار کنند؛ زیرا که پذیرش نکردن خانم ها و منع کردن آن‌ها از حقوقی که حقشان است، جرم به حساب می آید. این یکی از مهم‌ترین قوانین هتل های ایران است.

..این نکته را فراموش نکنید که هتل‌ها در صورت تسویه حساب مسافران، هیچ حقی از نظر نگهداری مدارک شناسایی آن ها را ندارند و وظیفه دارند بعد از تائید هویت مهمان، مدارک شخص متقاضی را به آنها بازگردانند. این یکی از مهم‌ترین قوانین هتل های ایران است.

..قوانین هتل های ایران این قابلیت را در اختیار زنان و مردان مجردی که می خواهند به صورت فردی در هتل اقامت کنند، می‌گذارد تا با به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه خود و تحویل مدارک به مسئول پذیرش، بدون هیچگونه دردسری اتاق خود را تحویل بگیرند و از آن لذت ببرند.

 

Related posts

سفر به کیش

سفر به کیش

برای سفر به کیش چه چیز هایی را باید بدانیم؟ جزیرهٔ کیش  یکی از جزایر خلیج فارس و از بخش‌های شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از جاهای دیدنی استان هرمزگان در جنوب کشور ایران است....

مشاهده مطلب
آبشار گزو

آبشار گزو با ارتفاع 43 متر

آبشار گزو آبشار گزو یکی از مشهور ترین جابه های گردشگری سوادکوه به حساب می‌آید . آبشار گزو در دل جنگلی قشنگ جای دارد . حوضچه ای در زیر این آبشار جذاب وجود دارد که آب تنی در آب خنک آن در تابستان مضاعف لذتبخش است. برای دیدن  آبشار گزو بایستی از دل جنگل‌های...

مشاهده مطلب
اشکذر استان یزد

2 تا ازمهمترین اماکن گردشگری در اشکذر استان یزد

قدمت شهرستان اشکذر استان یزد تقریبا 4 هزار سال است شهرستان اشکذر استان یزد , یکی‌از شهرهای بسیار قدیمی است که در فاصله‌ای تقریبا ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار گرفته است . باستان ‌شناسان پیشینه‌...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید