قوانین هتل های ایران | بخش اول معرفی 5مورد

قوانین هتل های ایران

رزرو هتل به صورت معمول یکی از نخستین کار هایی است که گردشگران پیش از هر سفری به فکر انجام آن می افتند؛ خیلی از گردشگران با قوانین هتل‌ها آشنایی کامل و درستی ندارد و قبل از هر موضوعی به قیمت، امکانات و منوی رستوران هتل مورد نظر خود توجه می کنند. بعضی از این قوانین که در کلیه هتل‌های دنیا وجود دارد، آنچنان از اهمیت بالایی دارند که امکان دارد اقامت مسافران را با مشکلاتی بد رو به رو کنند، در نتیجه هر مسافری برای سپری کردن اقامتی همراه با آرامش و اطمینان خاطر، باید حتما از این مقررات وضع شده اطلاعات کاملی داشته باشد و بعد از آن اقدام به رزرو هتل یا اجاره اقامتگاه کند. در این گزارش ما به بررسی مهم‌ترین قوانین هتل های ایران خواهیم پرداخت.

قوانین

قوانین هتل های ایران

با ما همراه باشید تا کلیدی ‌ترین ضوابط و قوانین هتل های ایران را نوضیح ‌دهیم. قوانینی که اکثر هتل‌ ها باید آن ها را رعایت کنند و با در نظر گرفتن حق و حقوق مسافران، هتل‌ها و گردشگران، به صورت کاملا مساوی و عادلانه از آن استفاده می کنند.

قوانین هتل های ایران۱- بیشتر هتل‌های ایران ساعت دو بعداز ظهر را برای ورود مسافران و ساعت دوازده ظهر را برای تحویل گرفتن اتاق‌های خود مشخص کرده اند که البته امکان دارد این ساعت ها در بعضی از هتل‌ها مقدار کمی اختلاف داشته باشد؛ در نتیجه حتما پیش از انجام هرگونه کاری، به زمان ورود و خروج هتل خود اهتمام بورزید.

قوانین هتل های ایران۲- چنانچه اندکی زودتر از زمان مشخص شده به هتل خود‌ رسیدید، برای تحویل گرفتن اتاق خود به هیچ عنوان عجله نکنید؛ این زمان به وجود آمده،  بهترین موقعیت است تا اندکی در شهر مقصد به گشت گذار بپردازید و با جاذبه‌ها و فرهنگ مردم آن منطقه آشنا شوید، چونکه اگر قصد این را داشته باشد تا زودتر از زمان معین شده توسط هتل، اتاق خود را تحویل بگیرید، باید ۵۰ درصد از هزینه یک شب اقامت کامل در هتل مقصدتان را بپردازید.

قوانین هتل های ایران۳- این قانون به معنای پرداخت هزینه های اضافی، در هنگام خروج و تحویل اتاق نیز وجود دارد؛ یعنی چنانچه بعد از ساعت تخلیه اتاق، هنوز در واحد خود سکونت داشته باشید، با توجه به مدت زمان اضافه‌تری که در اتاق حضور داشتید، باید مبلغی بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه یک شب اقامت کامل را بپردازید.

قوانین هتل های ایران۴- این موضوع را نباید از یاد ببرید که در هتل ‌های ایران توانایی رزرو هتل به دست افراد زیر سن قانونی وجود ندارد و حداقل سن قانونی برای رزرو و اقامت در هر هتل هجده سال کامل است. در صورتیکه به دور زدن قانون فکر می کنید و یا قصد آن را دارید باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که مسئولین هر هتلی با توجه و دقت بسیار بالایی به بررسی مدارک شناسایی شما خواهند پرداخت و به هیچ وجه این امکان را ندارید تا سن واقعی خود را از نظر آن ها قایم کنید.

قوانین هتل های ایران۵- یکی  از قوانین خوب هتل ها این مورد است که هیچگونه هزینه‌ای برای پذیرش کودکان زیر ۲ سال از سمت هتل دریافت نمی شود و اقامت کودکان ۲ تا ۱۲ ساله در برخی شرایط خاص، به شکل نیم بها خواهد بود.

رزرو هتل

Related posts

سفر به کیش

سفر به کیش

برای سفر به کیش چه چیز هایی را باید بدانیم؟ جزیرهٔ کیش  یکی از جزایر خلیج فارس و از بخش‌های شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از جاهای دیدنی استان هرمزگان در جنوب کشور ایران است....

مشاهده مطلب
آبشار گزو

آبشار گزو با ارتفاع 43 متر

آبشار گزو آبشار گزو یکی از مشهور ترین جابه های گردشگری سوادکوه به حساب می‌آید . آبشار گزو در دل جنگلی قشنگ جای دارد . حوضچه ای در زیر این آبشار جذاب وجود دارد که آب تنی در آب خنک آن در تابستان مضاعف لذتبخش است. برای دیدن  آبشار گزو بایستی از دل جنگل‌های...

مشاهده مطلب
اشکذر استان یزد

2 تا ازمهمترین اماکن گردشگری در اشکذر استان یزد

قدمت شهرستان اشکذر استان یزد تقریبا 4 هزار سال است شهرستان اشکذر استان یزد , یکی‌از شهرهای بسیار قدیمی است که در فاصله‌ای تقریبا ۲۰ کیلومتری شهر یزد قرار گرفته است . باستان ‌شناسان پیشینه‌...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید