شهر های مناسب برای سفر در شهریور

شهر های مناسب برای سفر در شهریور

امروز قصد داریم در مطلب پیش رو شهر های مناسب برای سفر در شهریور را معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا چند مورد از بهترین ها را با یکدیگر بررسی کنیم.

شهر سنندج

اولین مورد از از لیست شهر های مناسب برای سفر در شهریور شهر کوهستانی خنک سنندج است. در دو ماه اول تابستان آب و هوا آفتابی می شود و لی به شهریور که می رسد سنندج بهشت یکه تازی می شود. هر تکه از از سنندج دست به دست هم می دهند تا سفر شما به این شهر به بهترین حالت بگذرد. از آب و هوای جذاب خنک تا رنگ سبزی که به جای جای این شهر کوهستانی رخنه کرده است.

دریاچه سد قشلاق سنندج

از آنجایی که سنندج از شهر های مناسب برای سفر در شهریور محسوب می شود باید از مکان های مختلف آن نیز دیدن کرد. بسته به نوع مقصد و سرگرمی مسافت ها ممکن است کم و زیاد بشوند. دریاچه سد قشلاق از جاذبه هایی است که وقتی به سنندج می روید باید از آن دیدن کنید. از لذت های رفتن به این دریاچه می توان به تماشای چشم اندازه بی نظیر و قایق‌سواری اشاره کرد.

مشهد

در ادامه لیست شهر های مناسب برای سفر در شهریور نوبت می رسد به شهر مشهدی که همیشه خدا مسافر دارد. مشهد از آن شهر هایی است که حسابی حال روحی آدم را سر جایش می آورد. در سفرتان به مشهد سعی کنید از دیگر مکان ها و جاذبه های دیدنی آن دیدن کنید. مشهد نه تنها شما را پشیمان نخواهد کرد بلکه سفری خاطره انگیز برایتان رقم می زند.

موزه آستان قدس رضوی

از با ارزش ترین و پر بار ترین موزه های کشور می توان به موزه آستان قدس رضوی اشاره کرد. موزه آستان قدس رضوی از قسمت های متعددی تشکیل شده است که می توان به:  بخش قرآن، تالار استاد فرشچیان، موزه فرش، موزه مردم‌شناسی، گنجینه اسکناس و سکه و گنجینه هنرهای تجسمی اشاره کرد.

باغ نادری مشهد

باغ نادری نیز در لیست جاذبه های تاریخی و دیدنی مشهد مقدس قرار می گیرد.  باغ نادری مکانی است که  نادرشاه افشار در آن به خاک سپرده شده است. باغ مجموعه خیلی دنج و چشم نواز است. در باغ نادری مشهد یک موزه و یک فروشگاه صنایع دستی نیز بنا شده است.

تهران

پایتخت ایران دیگر موردی است که می توان گفت از شهر های مناسب برای سفر در شهریور است. بعد از تعطیلات عید که تهران بسیار خلوت می شود می توان روی شهریور ماه نیز حساب کرد. اب و هوایی که رو به خنکی می رود و آماده یک سفر خوب می شود. تهران نیز پر است از جاذبه هایی که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

کاخ سعدآباد

کاخ سعدآباد واقع در تهران مجموعه‌ ای است متشکل از تعدادی کاخ و عمارت که هر یک جذابیت های خاص خود را دارند. به نام ‌ترین بخش سعد آباد نیز کاخ سبز نام دارد؛ بنایی که تا قبل از انقلاب اسلامی  محمدرضا پهلوی و خانواده‌ اش در آن زندگی می کردند. از دیگر قسمت های سعد آباد می توان به کاخ یا کوشک احمدشاهی، کاخ ملکه مادر و موزه استاد بهزاد اشاره کرد.

موزه ملی ایران

موزه ملی ایران مجموعه‌ای است بسیار با ارزش و پر از آثار و اشیا تاریخی ایران که هریک قدمتی طولانی دارند. با ورود به این موزه این توانایی را دارید تا  نشانه ‌هایی از اولین تمدن هایی که به این خاک پا گذاشتند را ببینید.  موزه ملی ایران مجهز به دو ساختمان جداگانه است. یکی از ساختمان‌ های نام برده مربوط  به آثار ایران باستان بوده  و ساختمان دیگر ایران بعد از اسلام را نشان می دهد.

Related posts

بهترین ساحل های مازندران

بهترین ساحل های مازندران | توریستی

شمال پر است از جاذبه های دیدنی که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. یکی از زیبایی های شهر های شمالی ساحل دریای خزر است. امروز برخی از بهترین ساحل های مازندران...

مشاهده مطلب

آبشار رنگو گرگان

این آبشار در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است . محیط پیرامون رودخانه رنگو دارای هوای خنک و لطیف و با درختان سربه فلک کشیده پوشانده شده‌است . اگر‌چه آبشار رنگو ارتفاع زیادی...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید