سوغاتی های ارزان ایرانی
به این مطلب امتیاز دهید

زمانی که سخن از سوغاتی های ارزان ایرانی می شود

 

زمانی که سخن از سوغاتی های ارزان ایرانی می شود , بسیاری از اشخاص علی الخصوص گردشگران خارجی به یاد انواع فرش های نفیس ایران می‌افتند . ولی چنانچه شما به‌دنبال سوغاتی های ایرانی منحصربه‌فرد و دیدنی می باشید ; و یا این که از کشور‌ایران مهاجرت نموده اید یا دوستانتان غیر ایرانیتان قصد سفر به کشور‌ایران را دارند , حتمن این مقاله را بخوانید تا با سوغاتی های مختلف و ارزان ایرانی , برای گردشگران , علی الخصوص گردشگران فرنگی آشنا شوید .

برای بیشتر گردشگران , علی الخصوص مسافران فرنگی , سوغاتی های ارزان ایرانی بهترین مورد برای پایان سفر و برگشت به منزل میباشند . بدین ترتیب , در‌این مقاله , قصد داریم شما‌را با سوغاتی های ایرانی ارزان , کوچک و اما دوست داشتنی آشنا کنیم , که میتوانند تحت عنوان یک یادگاری از خاطرات شیرین سفرتان باشند.

یک

ادویه های ایرانی , سوغات جادویی کشور ایران یکی از بهترین سوغاتی های ارزان ایرانی

چاشنی ها , رمز مخصوص مزه بی سابقه غذاهای ایرانی می‌باشند . مخصوصا برای گردشگران فرنگی , یک سوغاتی بی سابقه هستند . از آن‌جا که نسبتاً هر شهر ایران چاشنی منحصر به فرد خویش را دارد , با سفر به هر شهر , میتوانید چاشنی ای منحصر به فرد را تحت عنوان سوغاتی خریداری نمائید .

بخش اعظمی از این چاشنی ها مثل زعفران , گلبرگ های رز , هل و . . . دارای بسته بندی های قابل قبولی می باشند که میتوانید تحت عنوان یک سوغاتی و چه بسا هدیه ای مطلوب از آن‌ها استفاده فرمائید .

سوغاتی های ارزان ایرانی

 

یکی دیگر از سوغاتی های ارزان ایرانی تسبیح است

حین راه رفتن در هر بازار ایران , شما با بخش اعظمی از دکان ها روبرو میشوید که پنجره آنها آکنده‌از تسبیح هایی با رنگ های متعدد است که پیشنهادی دیدنی تحت عنوان سوغات ایرانی هستند . تسبح های رنگارنگ با ۱۰۱ مهره خود , که بیشتر برای دعا استفاده می گردند , می‌توانند تحت عنوان یک سوغاتی جالب اهل ایران نیز محسوب شوند ; یک سوغاتی که فضا گیر نیست و گزینش خوبی تحت عنوان یک سوغات ایرانی خصوصا برای گردشگران فرنگی به حساب آورده می شود .

 

سوغاتی های ارزان ایرانی

 شیرین ها سوغاتی ارزان و خوشمزه ایرانی

سفر به تک تک شهرهای ایران شما‌ را با شیرینی های تازه ای آشنا می نماید که تا به حال تجربه مزه آن ها را نداشته اید و این متواند شیرین ترین قسمت سفر باشد. چه خوب است که‌این شیرینی ها را تحت عنوان سوغاتی هایی اختصاصی به کارگیری نمایید!!!

این شگفت انگیز است که تقریبا هر شهر ایران دارای چند شیرینی منحصر به فرد است؛ که برای گردشگران داخلی و یا توریست های خارجی یک انتخاب فوق العاده جذاب به عنوان سوغاتی های ارزان ایرانی می باشند.

 

سوغاتی های ارزان ایرانی

سفال و سرامیک از جمله سوغاتی های ارزان ایرانی

تقریبا در هر شهر ایران , هزاران فروشگاه وجود دارند که ظروفی سفالی یا سرامیکی را با نگارگری و طرح های دستی بی نظیر ایرانی می‌فروشند . هر کدام از این ها , میتوانند تحت عنوان سوغاتی ارزان و گوناگون , یادآور تمام عظمت سفالینه های تاریخی ایرانی در موزه های باشکوه کشورمان باشند .

شهرهایی نظیر لالجین , در استان همدان و یا میبد یزد , مراکز دارای اهمیت تولید این نوع صنایع دستی محسوب می‌شوند . سرامیک و سفالینه های دیدنی , یک سوغاتی و وسیله ای متفاوت نسبت به بقیه وسایل منزل شما خواهند بود . حتما امتحان کنید . . .

 

مینا کاری یک سوغات جذاب ایرانی

میناکاری , میناگری یا میناسازی هنری است که سابقه‌ای حدود پنج هزار سال دارد و از صنایع دستی مطرح کشور‌ایران به حساب میآید . این هنر ترکیبی از آتش و خاک است که با هنر نگارگری آمیخته میگردد و نقش‌های زیبایی از گل و مرغ و . . . می‌آفریند . رنگ غالب این هنر , لاجوردی است ; اگر چه که رنگ قرمز و سبز هم در آن به چشم می خورد . امروزه این هنر بیشتر روی مس انجام می گردد , اما می‌توان روی طلا و جواهرات و نقره هم آن را به‌عمل آورد . طلا صرفا فلزی است که به هنگام ذوب شدن مینا اکسید نمیشود.

Related posts

۴ مقصد برای مسافرت در فصل تابستان

به این مطلب امتیاز دهید بهترین مقصدهای مسافرت تابستانی در ایران کجاست؟ از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری نمیتوان چشم پوشی کرد سراتاسر ایران شامل زیبایی هاست اما مسافرت در تابستان با آب و...

مشاهده مطلب
کویر مرنجاب و جذابیت ویژه آن

معرفی کویر مرنجاب، هرآنچه باید در مورد این کویر بدانید!

به این مطلب امتیاز دهید گذشته از این­ که راه­ های دسترسی و همینطور نکات مهم برای سفر به کویر مرنجاب را بازگو کنم بهتر است با کویر مرنجاب و جاذبه­ های آن آشنا شوید....

مشاهده مطلب

نظر دهید

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید