سفر به استرالیا‌ در سال ۲۰۲۱ همچنان امکان پذیر نیست

سفر به استرالیا
به این مطلب امتیاز دهید

 

سفر به استرالیا هنوز امکان پذیر نیست

کشور استرالیا با وجود اجرای واکسیناسیون کرونا قصد ندارد تا مرزهای خویش را در سال ۲۰۲۱ به‌ طور کامل به روی مسافران بین‌ المللی بازگشایی نماید .

مرزهای کشور استرالیا از مارس ۲۰۲۰ ( میانه اسفند ۱۳۹۸ ) به ‌علت شیوع پاندمی کرونا بسته شده ‌اند . اواسط  مهرماه , دولت استرالیا اذعان کرد که احتمال گشوده شدن مرزهای این مملکت به روی مسافران بین‌المللی تا پایان سال ۲۰۲۱ و در واقع , پیدا شدن واکسنی برای بیماری همه ‌گیر کووید ۱۹ , در حدود  صفر است .

بعد از چند ماه و تایید قانونی تعدادی واکسن بیماری کرونا بوسیله اداره بهداشت جهانی , «برندن مورفی» ( Brendan Murphy ) , وزیر امور بهداشت استرالیا بیان کرد که استرالیا با وجود اجرای طرح واکسیناسیون بیشتر جمعیت خویش در سال ۲۰۲۱ , بعید است که مرزهای خود را در این سال جاری به‌ طور کامل باز نماید .

 

سفر به استرالیا
نقشه استرالیا – سفر به استرالیا

پروفسور مورفی , در تایید بسته ماندن مرزهای کشور استرالیا در سال ۲۰۲۰ , به خبرگزاری دولتی استرالیا ( Australian Broadcasting Corporation ) ذکر کرد

می پندارم که محدودیت‌های مرزی به‌طور قابل توجهی در همین سال ادامه خواهند داشت ; چه بسا در شرایطی‌ که تعداد متعددی از جمعیت کشور واکسینه شده باشند. ما نمی‌دانیم که واکسن از انتقال گسترده بیماری خودداری می کند یا این که خیر .

مورفی از مقامات وزارت بهداشت است که در سال قبل ابتدا همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ , مدیریت بخش سرویس ها طبابت استرالیا ( chief medical officer ) بود . او همینطور اعلام کرد که با دقت به سرعت تغییرات در دنیا , مقررات با اعتنا به تغییر تحول و تحولات مسیر تهیه و تنظیم می گردند .

 

سفر به استرالیا
پرچم استرالیا – سفر به استرالیا

محدودیت‌های سختگیرانه مرزی همچنان در کشور استرالیا در حال اجرا می‌باشند ; محدودیت‌هایی که از ماه مارس ۲۰۲۰ ( اسفند ۱۳۹۸ ) , مرزهای این سرزمین را به روی مسافران بین‌المللی بسته نگه داشته‌اند . درین میان , صرفا شهروندان استرالیایی و دارندگان اقامت دایم و همینطور خانواده‌های آنان از این مقررات معاف می‌باشند .

بعضا از کارگران و دانشجو یان هم ممکن است بتوانند برای ورود به استرالیا درخواست معافیت شخصی نمایند ; در حالی که چندین ماه قبل , دولت استرالیا اعلام کرده بود که مهاجرت گردشگران و دانشجو یان بین‌المللی تا آخرها سال ۲۰۲۱ امکان‌پذیر نخواهد بود .

اشخاصی که قصد سفر به استرالیا را دارند

می بایست نتیجه تست PCR منفی خویش را به مسئولان ذیربط ارائه دهند . آنان بایستی این تست را نهایتا ۷۲ ساعت گذشته از خروج از مبدا انجام داده باشند .

سفر به استرالیا
ساحل سفید – سفر به استرالیا

سفر به استرالیا تا آخرها سال آتی میسر نخواهد بود.

استرالیا جدیدا با کشور نیوزیلند , یک حباب مسافرتی تولید نموده است ; بنابراین اشخاصی که از نیوزیلند سفر به استرالیا را تدارک میبینند , نیازی به قرنطینه خویش در بدو ورود ندارند ; البته به جز مسافران نیوزیلندی , هر که که وارد سرزمین استرالیا شود , می بایست به‌صورت تحمیلی , وارد یک دوره قرنطینه برای ۱۴ روز در یک مرکز معین نظیر هتل شود .

اینک , با وجود کاهش تعداد مبتلایان در ایالت‌های «نیو ساوث ولز» , «کوئینزلند» و «استرالیای غربی» به نصف , تعداد مسافران بین‌المللی ورودی به استرالیا هم کاسته شده است ; چون گونه‌های جدیدی از ویروس کرونا نظیر ویروس کرونای انگلیسی و آفریقای جنوبی به سرعت در جهان در حال توسعه و گسترش میباشند .

این خبر , بخش اعظمی از اشخاص , به‌ خصوص کمپانی هواپیمایی ملی استرالیایی «کانتاس» را نا امید کرد ; چون این مجموعه در روز های گذشته , فروش بلیط پروازهای بین ‌المللی خویش را آغاز کرده بود . پروازهای این موسسه هواپیمایی قرار بود از ماه ژوئیه ۲۰۲۱ ( میانه تیر ۱۴۰۰ ) به هدف های گوناگون در دنیا انجام شوند ; ولی انجام شدن این پروازها بستگی به گشوده بودن مرزها داشت .

مدیریت کمپانی هواپیمایی کانتاس , پیش از این سفارش داده بود که صرفا اشخاصی که واکسینه شده ‌اند , مجاز به استفاده از پروازهای این موسسه هواپیمایی خواهند بود .

 

Related posts

بهترین هتل های استانبول

معرفی بهترین هتل های استانبول

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز) استانبول بزرگترین شهر ترکیه و جهان است که برای هرگردشگری محبوب است و سالانه گردشگران زیادی به این شهر سفر میکنند که پیشینه هر سفر گزینش و رزرو هتل مطلوب است...

مشاهده مطلب
موزه آرمیتاژ

اگر قصد بازدید از موزه آرمیتاژ را دارید این مطلب را حتما بخوانید!

به این مطلب امتیاز دهید مشهورترین موزه دنیا، موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) اگر قصد سفر به سن پترزبورگ روسیه را دارید، به هیچ عنوان دیدن مشهورترین موزه دنیا، موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) را از قلم...

مشاهده مطلب

نظر دهید

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید