زیباترین هتل‌های مکعبی در جهان را بشناسید!

هتل‌های مکعبی در جهان

آیا از سبک ساختمان های مکعبی و هندسی خوشتان می‌آید؟ امروزه برای ایجاد بعضی ساختمان ها از سبک های امروزی و مکعبی به کار گیری می کنند. به همین علت میخواهیم درین مقاله به معرفی هتل های مکعبی در جهان که سبک کوبیسم تاسیس شده است، بپردازیم.

شناخت با سبک کوبیسم
سبک کوبیسم ( Cubisme )، تحت عنوان یکی از تاثیرگذارترین جنبش های هنری قرن 20 به شمار میرود و پایه گذاران آن پل سزان، پابلو پیکاسو و جرج براک می باشند که با به کارگیری از خطوط، رنگ و پرسپکتیو، طرح های هندسی معینی از برداشت هایشان از مناظر، اشیا و پیکره‌ی بشر خلق کردند. گرچه ساختمان های زاویه‌دار نو نیستند ( مثل اهرام مصر )، ولی این حرکت به وسیله طراحانی که نسبت به حالت و عملیات، دیدگاهی امروزی داشتند، به معماری منتقل شد. ساختمان‌های این مدرسه هنری، دوچندان دارای شهرت میباشند و درین مطلب میخواهیم به خانه های مربعی، از خانه های درختی کوچک در سوئد گرفته تا نمای ساختمان مکعبی و هندسی در بیرمنگام انگلستان نگاهی بیندازیم.

ویلاهای آلیلا در کو روسی، کامبوج
ویلاهای آلیلا کوروسی، در یک جزیره‌ی خصوصی با فاصله‌ی 15 دقیقه با قایق از حاشیه دریا جنوبی کامبوج قرار دارشته و مجموعه‌ای از ساختمان‌های مینیمالیستی و مکعبی است که سقف‌های صاف داشته و نمای بیرونی آن به رنگ خاکستری است. درین ناحیه، فضای شهری در کنار بیشه قرر داراست؛ بتن، سنگ و شیشه با شاخ و برگ‌های در نیز تنیده‌ی درختان و ساحل زرد ادغام میگردند.

ویژگی ها طراحی دیدنی توجه آن عبارتند از لابی به همراه نمای شیاردار که از الگوهای پارچه‌ی خِمِری الهام گرفته و استخری هندسی با شکلی منحصربه‌فرد که از شکل معبد انگکور که مشابه چشم پرنده است، الهام گرفته است.

 

هتل Viceroy در لاس کابوس، مکزیک، یکی از زیباترین هتل‌های مکعبی در جهان

این هتل، شاهکار معماری بوده و بوسیله مِگِل اَنجل آراگونِس پباده سازی شده‌است و طرفداران به سبک مینیمالیسم را مجذوب خویش می نماید. ساختمان این هتل که از زیباترین هتل‌های مکعبی در جهان محسوب می شود  را راه آبراه‌ها و سه استخر اشراف کرده‌اند. ساختمان به رنگ سپید بوده و به شدت معمولی است.

جزئیات مازاد با به کار گیری مقداری زیبایی شناسی از اتاق‌ها حذف شده‌اند که‌این عمل سبب ساز می‌گردد صرفا ضروری‌ترین اسباب منزل نمایان باشند ( فکر کنید تلویزیون در دیوارها جای گرفته و اسباب و اثاث دیگر در چشم نباشند ). مکان این هتل در کنار دریای کورتِس , موجب دسترسی راحت مهمانها به حاشیه دریا میشود و منظره اتاق‌ها و سوییت‌ها هم به طرف حاشیه دریا است.

 

هتل ویورا در آلابا، اسپانیا
به نظر می رسد خانه‌های مکعبی با نمای ترکیبی از بتن امروزی و فلز زنگ زده همانند تاس در خیابان‌های این روستای قشنگ که شراب هم ایجاد می کند، قرار گرفته‌اند. ویورا، از زمین‌ها و دیوارهای بتنی گرفته تا میز قبول که در یک غار تاسیس شده است، به توجه و با شجاعت طراحی شده‌است و از اسباب و اثاث شراب سازی قشنگ، از بشکه گرفته تا ظروف شیشه‌ای بزرگ در دکور آن به کارگیری شده‌اند. صندلی‌های باشکوه و فرش‌های شگفت انگیز و راهروهای بدون نور و روشن به لاکچری بودن و زیبایی این هتل میافزایند. این هتل واقعاً خوشگل و بی‌نظیر است.

 

کاسا دِ لا فلورا در کائولا، تایلند
این هتل برنده‌ی جایزه‌ی طراحی شده و شرایط آن در کنار کنار دریا، بین جنگل بارانی کائولا و دریای آندِمان است. این هتل مشتمل بر 36 ویلای مکعبی صورت به سبک امروزی بوده و از بتن، شیشه و چوب ساج ایجاد شده است.

سبک این هتل زاویه‌دار، بروتالیسم بوده و نمای آن تک رنگ است. نمای داخلی چوب، اثاثیه‌ی معمولی و پنجره‌های تمام قد به زیبایی مینیمالیستی یکی دیگر از هتل‌های مکعبی در جهان میافزایند. هر ویلا یک استخر فردی داشته و تخت‌هایی در کنار این استخرها قرار دارا‌هستند.

 

اِیر دِ بارادِناس، در تودِلا، اسپانیا
این هتل الهام گرفته از ماه، برنده‌ی جوایز طراحی بسیاری شده‌است و یکی‌از شگفت انگیزترین مناظر در شمال اسپانیاست. اقامتگاه‌های این هتل، منظره‌ی حریم را رفلکس کرده و در حوالی منطقه‌ی حفاظت شده‌‌ی یونسکو در بوستان ملی رئال، چهره‌ای سراب گونه تولید مینمایند.

 

هتل ایندیگو، در بیرمنگام، انگلستان
مرکز مدیر هتل ایندیگو در طبقات 23 و 24 این هتل عظیم به اسم مکعب جای‌دارد. نمای این هتل از انواع هندسی برنز و طلایی رنگ تشکیل‌شده و نشان دهنده‌ی تاریخچه‌ی جواهرسازی شهر بیرمنگام است و نمای آن، بیش تر فضای شبکه‌ی شبکه شهری را تشکیل میدهد.

این هتل نظیر این است که روی یک قایق عظیم و لاکچری و در قلب شهر قرار گرفته باشد. دکور نمای داخلی آن از سبک اسکاندیناویایی الهام گرفته و با نمای شهری زیبایی مخلوط شده‌است.

 

هتل درختی، هِراد، سوئد
اقامتگاه ( مکعبی کوچک ( این هتل درختی با دیواره‌هایی از محصول شیشه‌های بازتاب پوشیده شده‌است تا ساختمان را پنهان کرده و منظره‌ی اطراف را رفلکس نماید. درون آن، یک تخت دو نفره، دستشویی، صندلی راحتی و بالکن زیرشیروانی از جنس تخته چندین لا و چوب توس قرار داشته و شش پنجره‌ی آن، چشم اندازی خوب از منظره‌ی خارج آماده میکنند که در صورتیکه خوش اقبال باشید، می توانید شفق‌های قطبی را مشاهده کنید. وضعیت این هتل در شمال سوئد قرار داشته و شفق‌های قطبی را به راحتی می‌توان از آن‌جا روئت کرد.

هتل درختی هراد از هتل‌های مکعبی در جهان

کُنسالاسیون، در مونرویو، اسپانیا
این هتل دربرگیرنده 12 اتاق اعم از 10 سوییت مکعبی است که در امتداد یک مسیر و با فاصله‌ی کوتاهی از خانه‌ی مهم قرار گرفته‌اند. پباده سازی فضای داخلی آن، معمولی بوده و هرکدام دارنده وان سنگی بزرگ، شومینه‌های چدنی ( هیزم روزمره تحویل داده می‌گردد )، بالکن‌های فردی و نمایی پانوراما از حومه‌ی شهر ماتارانیا می باشند.

حتماً می بایست رستوران آن را آزمون کرد؛ صیفیجات آن به حالت محلی از آلپنیز، گوشت بره از تورِسیلا دِ آلکانیز، قارچ از مونرویو و گوشت گاو از تِروِل و مواد دیگر از بخشها دیگر تامین می شوند.

 

هتل سیکو در بوردوُ، فرانسه
تخته سنگ ابتدایی سپید کوریان سیکو در معنای ( کوه یخ )، همانند روز اولیه به روشنی می درخشد . پباده سازی داخلی آن با مسئله یخ بندان و رنگ‌های بشاش بوده و مبلمان آن مینیمالیستی است. کسانی که به معماری پیشرو عشق و علاقه مند میباشند، حتماً می بایست از این هتل دیدن نمایند.

رنگ بندی سپید و خاکستری با مبلمان چوبیِ رنگ روشن و اثاثیه‌ی رنگ زرد و سبز پسته‌ای مخلوط شده‌است. فرش‌های آبی‌رنگ مخملی، خاکستری و سپید هم از دریای یخی شامونی الهام گرفته‌اند.

 

هتل ماجراجویی یون، در نِشی وِلر، ایسلند
مسافرخانه‌ی متروکه‌ای که در پیشین به کارگران نیروگاه انرژی گرمایی نشی ولر وابستگی داشت، به وسیله مینارک، استودیوی طراحی سانتا مونیکا بدین شیک ترین هتل‌های مکعبی در جهان تبدیل شده‌است. این استودیو علاوه بر تجدید بنا ساختمان مو جود، نمایی بر پایه‌ی فریم موجود ساختند و کل پباده سازی بر ستون‌هایی که از دل کوه خارج آمده‌اند، جای‌دارد.

تراز صاف و صیقلی درون آن به همراه مجسمه‌های آبی رنگ، کف چوبی، سیستم‌های گرمابه ذخیره‌ی آب و مبلمانی از جنس مواد بازیافتی، نشان دهنده‌ی محیط ارگانیک می باشند.

Related posts

سفر به استرالیا

سفر به استرالیا‌ در سال 2021 همچنان امکان پذیر نیست

سفر به استرالیا هنوز امکان پذیر نیست کشور استرالیا با وجود اجرای واکسیناسیون کرونا قصد ندارد تا مرزهای خویش را در سال ۲۰۲۱ به‌ طور کامل به روی مسافران بین‌ المللی بازگشایی نماید . مرزهای کشور استرالیا از مارس ۲۰۲۰ ( میانه...

مشاهده مطلب
هتل روزوود گئورجیا ونکوور

معرفی هتل روزوود گئورجیا ونکوور 2021

اگر میخواهید با هتل روزوود گئورجیا ونکوور بیشتر آشنا شوید با ما در Hotelme همراه باشید هتل روزوود گئورجیا ونکوور | Rosewood Georgia Vancouver Hotel هتل روزوود گئورجیا ونکوور که در سال...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید