خرید سیمکارت دائمی ترکیه

سیمکارت دائمی ترکیه

زمانی که به ترکیه سفر می‌کنید، یکی ‌از لوازم ضروری که حتما به آن احتیاج پیدا خواهید ‌کرد سیمکارت است. شما برای برقراری ارتباط با خانواده و دوستانتان، استفاده و به اشتراک‌گذاشتن عکس در شبکه‌های اجتماعی مختلف و همچنین مسیریابی و ترجمه، نیازمند اینترنت خواهید ‌بود که تنها با داشتن یک سیمکارت می‌توانید به ‌آن دسترسی پیدا کنید.

سیم‌کارت‌های کشور ترکیه هم مانند سیم‌کارت کشور خودمان، دائمی و اعتباری هستند. هزینه‌ی استفاده از سیمکارت دائمی را در پایان هر ماه بپردازید. اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور ترکیه را دارید و می‌خواهید بدانید که خرید سیم کارت در ترکیه برای توریست‌ها چگونه است، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

 

چگونه می‌توانیم سیمکارت تهیه ‌کنیم؟

شما با به ‌همراه داشتن پاسپورت، می‌توانید از فرودگاه و فروشگاه‌های معتبر ارائه‌ی دهنده‌ی خدمات اپراتورها، سیم کارت مدنظر خود را خریداری کنید.

این نکته را باید به‌ خاطر داشته ‌باشید که اعتبار استفاده ‌از هر نوع سیمکارتی در ترکیه، 3 ماه است و پس از این مدت باید با ارائه‌ی کارت کیملیک ترکیه، نسبت به فعال‌سازی مجدد سیمکارتتان اقدام نمایید.

 

خرید سیمکارت دائمی ترکیه 1

 

اپراتورهای ارائه دهنده‌ی خدمت در ترکیه

ترک‌سل، ودافون و ترک‌تلکام، سه اپراتور ارائه دهنده‌ی خدمات مخابراتی در ترکیه هستند.

هزینه‌ای که باید برای خرید هر سیمکارت بپردازید، با توجه به امکانات تماس و مکالمه‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهد، متفاوت است. اما به ‌طور‌ کلی، سیمکارت‌های شرکت ترک‌سل، نسبت به دو اپراتور دیگر، کمی گران‌تر است. بنابراین اگر از خدمات این اپراتور استفاده می‌کنید، حتما به مدت ‌زمان اقامتتان توجه داشته ‌باشید تا بسته‌های مناسب خریداری کنید و متقبل هزینه‌ی اضافی نشوید. شرکت ودافون هم خدمات اینترنتی مناسبی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر به دنبال اپراتور ارزان‌تر هستید، ترک‌تلکوم پیشنهاد ما به شماست. این اپراتور، خدمات خود را با قیمت مناسب تری نسبت به دو اپراتور دیگر کشور ترکیه ارائه می‌دهند.

پس از خرید هر کدام از این سیمکارت‌ها هم به‌راحتی می‌توانید با ارسال کد دستوری هر اپراتور به شماره‌ی خاص نسبت به راه‌اندازی آن اقدام کنید. البته برخی اپراتورها برای مشترکان جدید خود امکانات تشویقی زیادی در نظر گرفته‌اند که متناسب با نیازتان می‌توانید از آن‌ها هم استفاده کنید.

 

خرید سیمکارت دائمی ترکیه 2

 

قوانین جدید در ترکیه برای سیمکارت‌های دائمی

در سال 2020، قانون جدیدی در ترکیه تصویب ‌شده که طبق آن، سیمکارت‌های دائمی ترکیه‌ای فقط 3 ماه اعتبار دارند. پس از سپری شدن این مدت ‌زمان، سیمکارتی که خریداری کرده‌اید، یک ‌طرفه می‌شود و بعد از 6 ماه هم عملا قادر به استفاده ‌از آن نخواهید بود و مسدود می‌شوند.

در کشور ما، هنگام فروش سیمکارت، دائمی و اعتباری بودن آن مشخص می‌شود. اما در ترکیه به این صورت نیست.

 

خرید سیمکارت دائمی ترکیه 3

 

سیمکارت ترکیه برای تلگرام

برای استفاده از خدمات تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی، نیازمند اینترنت هستید. برای این‌کار می‌توانید از بسته‌های مختلف اینترنتی که برای شما در ‌نظر گرفته ‌شده ‌است، استفاده ‌کنید. البته شما می‌توانید در بسیاری از هتل‌ها، کافه‌ها و رستوران‌ها از خدمات وای‌فای رایگان که در اختیارتان قرار خواهند داد، استفاده‌ کنید. اما در خارج از این محل‌ها هم می‌توانید با داشتن بسته‌های روزانه، ماهانه و سالانه‌ی اینترنت، از اینترنت استفاده کنید.

 

خرید سیمکارت دائمی ترکیه 4

 

سیمکارت خود را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید سیمکارت در کشور ترکیه، چند روش مختلف وجود دارد. اولین و البته مناسب‌ترین راه این است که پیش از آغاز سفرتان، اقدام به خرید سیمکارت نمایید. چرا که در کشور ترکیه، قیمت اجناس، بر اساس قیمت‌های بین‌المللی مشخص می‌شوند و دائما در حال تغییرند. پس اگر می‌خواهید از تفاوت قیمت‌ها شوکه نشوید، در همین ایران خودمان، یک سیمکارت مناسب ترکیه‌ای تهیه کنید.

اگر در ایران موفق به خرید سیمکارت نشدید، نگران نباشید. به محض ورود به ترکیه و در فرودگاه می‌توانید سیمکارت خود را خریداری کنید. در نهایت نیز، فروشگاه‌های معتبری در سطح شهر قرار دارند که با مراجعه به آن‌ها و ارائه‌ی پاسپورت خود می‌توانید صاحب یک سیمکارت شوید.

 

خرید سیمکارت دائمی ترکیه 5

 

کلام آخر

یک نکته که درباره‌ی سیمکارت‌های ترکیه‌ای وجود دارد این است که توریست‌ها و گردشگران خارجی فقط امکان استفاده از یک نوع سیمکارت را در این کشور دارند. بنابراین هنگام خرید سیمکارت، اطلاعات کافی درباره‌ی بسته‌های اینترنت و مکالمه‌ی آن داشته ‌باشید تا متناسب با نیازتان، خرید کنید.

در سال 2020، هر سیمکارت ترکیه‌ای با قیمت 85 لیر به فروش رسیده ‌است.

نکته‌ی آخر هم اینکه به محض خروج از کشور دیگر امکان استفاده از سیم‌کارت ترکیه‌ای برای شما وجود نخواهد داشت و سیمکارت غیرفعال خواهد ‌شد.

 

خرید سیمکارت دائمی ترکیه 6

 

Related posts

اولین صعود زمستانه قله k2

اولین صعود زمستانه قله k2

سال ها در انتظار نخستین صعود زمستانه قله کی 2 نشسته بودیم. هر ساله کوهنوردان زیادی از سراسر دنیا در آرزوی فتح تنها 8 هزار متری صعود نشده یعنی قله کی 2 برنامه ریزی وحرکت...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید