نورآباد یکی شهرهای استان عجم در جنوب جمهوری اسلامی ایران است . این شهر راس شهرستان ممسنی است که در شمال باختری استان عجم جای دارد و تنگه آنا یک کدام از زیباترین بخش ها این شهرستان است .
شهرستان ممسنی نظیر اکثر زمان ها بخش ها جنوب جمهوری اسلامی ایران , در دامنه حرفه کوه زاگرس قرار گرفته و دارنده آب و هوایی تقریبا گرم و کم آب است .
تنگ آنا از جاذبه‌ های زیباو بکر استان عجم و فن کوههای زاگرس بشمار می‌رود که به دلیل صعب العبور بودن کماکان بکر باقیمانده است . تنگ آنا در طول ۱۲۵۰ متري از تراز دريا و در ميان صخره هايي بلند که بعضی بلندي ديواره هاي آن به ۲۰۰ متر ميرسد قرار گرفته است . در حین تنگ رودخانه فهليان جريان دارااست . همچنين در درون تنگ چشمه اي به اسم چشمه آنا از دل کوه مي جوشد که آبشار و حوضچه زيبايي را صورت داده است .

رود فهلیان حیاتی ‌ترین رودخانه شهرستان ممسنی است , که از به نیز پیوستن رودخانه شش کهن سال و رودشیر به‌وجود آمده و بعد از عبور از کنار کوه قلعه سپید , وارد حیطه فهلیان می ‌شود .

جنگلهای ناحیه فراوان زیباست . این ناحیه پوشیده از جنگلهای تنک زاگرسی است که درخت بلوط مدل شاخص آن است .

مشاهده از این تنگ نیاز به مهارتهای فنی کوهنوردی دارااست .

مسیر دسترسی
دسترسی به‌این حوزه‌ از روش جاده کازرون به یاسوج و از روستاهای شوسنی و ضامنی , پل فهلیان , جاده فرعی روستای بلوط جهانه امکانپذیر است . تنگ آنا در مسافت بیست کیلومتری جنوب شرقی این قریه و در امتداد رودخانه فهلیان واقع شده‌است . روستای بلندو هم در حوالی تنگ آنا واقع شده‌است . از روستای بلندو با طی مسافتی نزدیک به ۳ کیلومتر در جهت جنوب به تنگ آنا می‌توانیم دسترسی یابیم و کمپ خویش را در حوالی رودخانه می‌توانیم ساکن کنیم .

Related posts

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

بهترین مقاصد سفرهای زمستانی در ایران کجاست؟ مقاصد سفرهای زمستانی در ایران به انتخاب سایت Hotelme بهمن ماه یکی از بهترین ماه های فصل زمستان برای سفر است فصلی که بیشتر افراد شهر ها و...

مشاهده مطلب
جاذبه های دیدنی شیراز

جاذبه های دیدنی شیراز | از حافظیه تا باغ ارم

شیراز شهر علم و ادب پر است از مکان ها و جا های دیدنی که که هر مسافر و گردشگری را مجذوب خود می کند. امروز در Hotelme به سراغ جاذبه های دیدنی شیراز رفته...

مشاهده مطلب
بهترین ساحل های مازندران

بهترین ساحل های مازندران | توریستی

شمال پر است از جاذبه های دیدنی که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. یکی از زیبایی های شهر های شمالی ساحل دریای خزر است. امروز برخی از بهترین ساحل های مازندران...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید