خدمات CIP
به این مطلب امتیاز دهید

CIP چیست؟

CIP یا این که Commercial Important Person به اشخاصی گفته می شود که در دنیای تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌باشند . مثل تجار بزرگ , مالکان برند های مشهور , صاحبان باشگاه ها و هتل ها . این اشخاص از سرویس ها CIP در فرودگاه ها سود مند می‌شوند . اما چون این سرویس ها نیازمند پرداخت هزینه هست , کلیه مسافران هم می‌توانند با خرید CIP این سرویس ها را اخذ نمایند .

مراحل قبلی از سوار شدن هواپیما , مراحل ای طولانی و سرشار از استرس است . از جا ماندن از هواپیما تا تحویل بار و غیره . با رزرو CIP و خرید آن این پروسه به راحتی انجام می شود . خودروهای ترانسفر مسافران را از درب خانه تا زمان رسیدن به فرودگاه  همراهی می نمایند . پرسنل منحصر به فرد CIP بار مسافران را تحویل گرفته و آنها‌را به سالن مخصوص با تجهیزات رفاهی ویژه  همراهی می نمایند . درین سالن مسافران زمان  خویش را تا هنگام پرواز دور از ترافیک و سر وصدا میگذرانند .

سرویس ها CIP مشتمل بر موارد متنوعی می شود , این مورد ها دربرگیرنده :
ترانسفر مسافران از درب خانه تا فرودگاه
گیت های مخصوص
تالار های پذیرایی به همراه منو باز
کافی شاپ های گوناگون با گونه های آبمیوه های سرد و گرم و سالاد بار
مغازه های لاکچری با انواع برندها
تحویل بار و اخذ کارت پرواز بوسیله پرسنل CIP برخوردار می گردند . همینطور هزینه
انجام سرویس ها  و دریافت خدمات فرودگاهی با هماهنگی از قبل
به کارگیری از وایرلس و اتاق اختصاصی رایانه همراه
اتاق منحصر سیگار با تهویه مطلوب
تالار های کنفرانس
آپارتمان های منحصر استراحت و اقامت موقت

 

VIP چیست؟

VIP یا این که Very Important Person به اشخاصی گفته می شود که از نگاه سیاسی بسیار مهم می باشند نظیر رییس جمهور , سفرا , وزیر ها و یا این که ستارگان سینما . به‌این اشخاص سرویس ها ی VIP ارائه می شود .

خدماتی که به اشخاص CIP و VIP ارائه می شود نسبتاً یکسان است . البته تفاوت CIP و VIP در تامین امنیت اشخاص VIP است . این اشخاص علاوه بر سرویس ها CIP از خدماتی همچون محافظ شخصی, گیت های اختصاصی که با دوربین مدار بسته کنترل می شوند , حمل اسلحه هم برخوردار میشوند . همینطور پرداخت هزینه VIP به وسیله ارگان و و اداره ذی‌ربط انجام می شود .

هزینه سرویس ها تشریفات CIP چقدر است؟

 

هزینه سرویس ها تشریفات CIP در فرودگاه  بین الملی امام خمینی ۵۹۵۰۰۰ تومان و در فرودگاه مهرآباد ۱۹۶۲۰۰ تومان است . البته هزینه سرویس ها دیگری نظیر ترانسفر تشریفاتی , سرویس ها روادید , ویلچر , حیوان ها خانگی و . . . غیروابسته است . برخلاف VIP , پرداخت هزینه CIP به عهده فرد است . فاصله فرودگاه به شهر در محاسبه بها سرویس ها ویژه نقش دارد.

سرویس ها Fast Track وCIP

سرویس ها Fast Track یا  عبور پر سرعت در معنای قرار نگرفتن مسافران در صفهای طولانی در اختیار گرفتن پاسپورت و کارت پرواز میباشد . به طور معمول در هنگام ورود مسافران به یک درب مخصوص راهنمایی می شود و با عبور از گیت در اختیار گرفتن پاسپورت سرویس ها فست ترک به پایان میرسد . فست ترک عموماً با ورود از یک درب منحصر به ترمینال مسافری فرودگاه آغاز و با گذر از گیت در دست گرفتن پاسپورت پایان می‌یابد . بدون  منتظر شدن در صف وارد تالار Check – in می گردند و پرسنل فست ترک ,

بار مسافر را تحویل گرفته و کارت پرواز او را اخذ می‌کند . بعد مسافر را به گیت منحصر به فرد پلیس پاسپورت راهنمایی می نمایند . مسافران بدون اتلاف وقت از این سطح هم گذر کرده و به تالار ترانزیت وارد میگردند . دراین هنگام سرویس های  فست ترک به پایان میرسد .

در‌حالتی که مسافر مایل به اخذ سرویس ها بیشتری باشد سرویس ها Business Lounge به وی توصیه می شود . سرویس ها بیزینس لانژ دربرگیرنده تیم ای از سرویس ها فست ترک , گیت منحصر بازرسی , تحویل بار, اخذ کارت پرواز , و گیت مخصوص پاسپورت است .

اکنون سرویس های Fast Track یا  فست ترک در مسیر ترمینال خروجی و محل ورود فرودگاه میان المللی امام خمینی ( ره ) ارائه می شود .

تجهیزات خدمت لانج و فست ترک ( LOUNGE FAST TRACK )
محل ورود منحصر بازرسی پلیس
همراهی مهماندار در فرآیند دریافت کارت پرواز
حمل چمدان و بار مسافر
گیت مخصوص پاسپورت
سالن مخصوص با نمای باند پرواز
پذیرایی با اشکال آبمیوه و خوراک
خبرنامه و اینترنت با سرعت بالا
اتاق سیگار منحصر به فرد
اتاق گردهمایی و بیزینس سنتر
خدمت حیوان خانگی
خدمت ویلچر
ترانسفر شهری با اشکال اتومبیل با هزینه غیر وابسته

سرویس ها Fast Track , CIP در پروازهای محل ورود

این خدمت برای پروازهای به مقصد تهران ( ورود به تهران ) ارائه می شود . کارمندان فست ترک در طول و تاریخ ورود پرواز در محل ورود درب تالار با یک تابلو که اسامی مسافر درج شده , درانتظار مسافران می‌باشند و با معرفی مسافر همراه ایشان تا محل پاسپورت همراهی می‌شوند و از صف پاسپورت مخصوص و بیرون از صف عبور و به بخش اخذ بار مراجعه می نمایند و کارمندان Fast Track به مسافر در اخذ چمدان کمک می نمایند و تا درب خروجی و تحویل مسافر به راننده یا این که استقبال کننده همراه مسافر می باشند . قابل ذکر است در‌این خدمت , سرویس ها ی پذیرایی نیست . و سرعت کار در ورود مزیت اصلی این خدمت است . هزینه این خدمت در فرودگاه در بین المللی امام خمینی ( ره ) برای بزرگسال و کودک ۲۵۰ هزارتومان میباشد .

سرویس ها Fast Track در پروازهای خروجی

مسافری که در پرواز خروجی از کشور‌ایران فست ترک رزرو نموده است با مراجعه به تالار خروجی و اولی شمارنده از سرویس ها فست ترک رزرو شده خوداستفاده می نماید . در روز های شلوغ خصوصا روزها تعطیلات تابستانی و تعطیلات نوروز این خدمت شایسته ترین راه و روش برای فرار از ترافیک تالار است . بعداز رزرو سرویس ها و مراجعه به میز فست ترک , کارکنان ذی‌ربط  به مسافر در عبور از بخش منحصر به فرد بازرسی بیرون از صف کمک می نمایند

و مسافر را تا شمارنده پرواز و تحویل چمدان و اخذ کارت پرواز و تگ بار همرای می نمایند . بعد از آن مسافر از محل پاسپورت ویژه مسافران فست ترک عبور و وارد بخش ترانزیت می شود . هزینه این خدمت در فرودگاه در بین المللی امام خمینی ( ره ) برای بزرگسال و خردسالان۱۹۵ هزار تومان است .

تنی چند از مسافران علاوه بر سرویس ها مسافری به خدمت های جانبی مثل ویلچر یا این که سرویس ها ویژه , خدمت روادید ( مسافران غیرایرانی ) و سرویس ها حیوان خانگی نیاز دارا‌هستند که هریک هزینه ی غیروابسته را دربرگیرنده می شود .

لانژ ( LOUNGE ) فرودگاهی CIP

تالار لانژ فرودگاهی به تالار هایی گفته می شود که در آن اشکال تجهیزات رفاهی برای مسافران فراهم است و مسافران تا زمان پرواز خویش بدور از راه‌بندان و سر وصدا در آنجا به استراحت میپردازند . بعضا شرکت های هواپیمایی در وضعیت یگانه , استعمال از سرویس ها لانژ فرودگاهی را در کنار خرید بلیط و به صورت رایگان در اختیار مسافران خویش قرار می دهند .

با خرید بلیط هواپیما در بیزینس کلاس و فرست کلاس تمامی ایرلاین های معتبر دنیا مثل لوفتانزا , ترکیش ایر , امارات , هواپیمایی عمان ایر , قطر ایرویز , هواپیمایی ماهان و , مسافران می‌توانند از لانج فرودگاهی به صورت مجانی استفاده کنند. البته در صورت خرید بلیط اکونومی و بقیه کلاس های پروازی , تنها با داشتن کارت طلایی پرواز ( کارت طلایی پرواز به مسافرانی که عضو باشگاه مشتریان ایرلاین مشخصی می‌باشند و عمده پروازهای خویش را با همان  ایرلاین انجام می دهند , تعلق می‌گیرد ) مسافران مجاز به استفاده رایگان از این سرویس ها می‌باشند .

لانژ فرودگاهی فرودگاه امام خمینی از مجهزترین , شیکترین و امروزی ترین تالار های فرودگاه مملکت با مساحتی نزدیک به ۷ هزار متر مربع و در سه طبقه است که خدماتی مانند : اینترنت رایگان, تلویزیون صفحه  تخت , رستوران و کافی شاپ با انواع غذاها و آب میوه های خوب و را جهت تسهیل مسافرت و رفاه مسافران ارائه میدهد . مسافرین بیزینس کلاس , دارنده کارت طلایی و اشخاصی که همراه با خرید بلیط , تالار لانژ را هم رزرو کرده اند می‌توانند از این سرویس ها سود ببرند .

لانژ فرودگاه مهرآباد در تالار ۴ و در ضلع شرقی فرودگاه قراردارد و خدماتی دربرگیرنده تجهیزات رفاهی رایگان گذشته از پرواز برای مسافران بیزینس کلاس , منو باز دربرگیرنده انوع آب میوه ,  میان وعده , ناشتایی گرم و شیرینی های گوناگون , اینترنت سرعت بالا , خبرنامه و مجلات فارسی و انگلیسی , محوطه بازی خردسال ها را به مسافران ارائه میدهد .

Related posts

نظر دهید

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید