ایران فرآورده یا این که بازار ایران بزرگ , در غرب تهران , در بین استانهای البرز و تهران احداث شده‌است . این موسسه تجاری , تفریحی , فرهنگی و ورزشی , دارنده ۲ هتل پنج ستاره هم می‌باشد . بازار ایران بزرگ با حدود ۷۰۰ واحد تجاری و زیربنای تجاری بیش تر از سیصد هزار مترمربع دارنده هایپرمارکت , تعدادی دپارتمان استور از برندهای مطرح بین‌ المللی , گونه های رستوران و کافی ‌شاپ‌ و ۴ گروه فودکورت و شهربازی سرپوشیده , چند تالار سینما , مسجد , کتابخانه و چه بسا چند مکان فراوان جالب که از مورخ و معماری کشور‌ایران زمین الهام گرفته گردیده اند , هست . با دقت به بعدها آخری این پروژه , بازار ایران بزرگ یکی پنج راس خرید بزرگ عالم و مطرح ترین در خاورمیانه خواهد بود . فاز نخستین این موسسه در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ رو نمایی شد و فاز دوم هم تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره‌ برداری خواهد رسید . «ایران ‌مال» یک کمپانی سهامی عام است و سرمایه گذار مهم آن بانک آتی است .

بازار ایران بزرگ علاوه بر کمپانی در معتبرترین نمایشگاه شاپینگ فرآورده ‌های عالم به اسم MAPIC در شهر کن فرانسه طی ۳ سال پی در پی تحت عنوان شاخص‌ ترین مجتمع تجاری و یک‌سری منظوره حوزه‌ خاورمیانه , از سمت مؤسسه تحلیل کننده گروه ‌های تجاری عالم از جمله RLI مورد بررسی و ثبت واقع شده و در نشریات این مؤسسات در مرحله بین‌ المللی معرفی و در سال ۲۰۱۷ جایزه برگزیدگان متاع عالم را از دید بعدها و فضاهای خدماتی , فرهنگی و تفریحی از RLI اخذ کرده است .
بازار ایران بزرگ موسوم به «ایران مال» تحت عنوان یکی‌از پنج محصول برتر دنیا از عظیم ‌ترین پروژه‌ های تجاری , فرهنگی و اجتماعی است که در میان تهران و کرج تاسیس شده است . این شرکت دربین ۳ فرودگاه مهرآباد , پیام و امام خمینی ( ره ) در شمال غرب تهران و لبه بوستان چیتگر , همجوار با دامنه‌ های جنوبی حرفه کوه‌ های البرز و قربت دریاچه خلیج عجم , در حیطه ۲۲ و انتهای بزرگ راه شهید تلاش و شهید خرازی در زمینی به مساحت ۳۱۷ هزار مترمربع احداث شده‌است .

بطور کلی پباده سازی و مطالعه این پروژه ۲ سال به ارتفاع انجامیده و اجرای آن ۵ الی ۶ سال ارتفاع کشیده است . این شرکت حدود ۲۰۰رستوران دارااست . همینطور مطرح ترین دکان کارفو که برای قشر میانگین یا این که با درآمدهای زیر خیس است , در آن دایر است . بیست هزار پارکینگ ماشین و موتورسیکلت هم به صورت بدون پول به تماشا کنندگان وابستگی داراست . هشت هزار ماشین هم در هر ساعت می‌تواند به‌این این موسسه وارد و از آن بیرون شود .

تالار سینما جمهوری اسلامی ایران محصول

ایران‌ محصول همینطور با احداث راءس نمایشگاهی در ۴ طبقه به ارائه و معرفی جنس و سرویس ها می‌پردازد . اتاق ویژه مامان و بچه , امداد های نخستین و خدمت دهی معلولین , نمازخانه و وضوخانه , استودیو و تجهیزات رادیویی , وب مجانی , سرویس ها بانک و صرافی , پارکینگ مخصوص برای شرکت کردن کنندگان و تماشا کنندگان از سرویس ها این راس میباشد .

در نصیب فرهنگی ۴۰ واحد سینمایی پباده سازی شده که ۱۲ واحد در فاز یک بهره‌برداری و دارنده ۱۸۰۰ صندلی بوده و ۲۸ واحد دیگر در طرح گسترش است .

همینطور کشور‌ایران متاع دارنده فضاهای ورزشی استاندارد در ۱۵ حرفه ورزشی است . طولانی ترین جاده تندرستی در حوزه‌ به ارتفاع دو و نیم کیلومتر هم درین مجتمع جای دارد .

بازار ایران بزرگ , دارنده بیش تر از ۱۴۰۰۰ فضای بوستان و همینطور پارکینگ منحصر بدون پول برای معلولان و جانبازان در بهترین وضعیت مکانی و در نزدیکترین دسترسی به کاربری ‌های تیم هست .

تمایز جمهوری اسلامی ایران ‌مال نسبت به بقیه مجتمع‌ های شبیه عالم ( که با دقت به مساحت و کارکرد , اصطلاحا متاع نامیده می ‌شوند ) این است که ۷۰ درصد فضای آن به کاربری مشاعات , تفریحی , فرهنگی , توریسم , شرعی , ورزشی , خدماتی , رفاهی و پارکینگ اختصاص دارااست .

تیم ورزشی جمهوری اسلامی ایران جنس

جور مالکیت
روش مالکیت بازار ایران بزرگ مطابق با روش های رایج در دنیاست . براساس روش ‌های همگانی در مجتمع‌ های شبیه در جهان , یک کمپانی , صاحب و مالک است و واحدها به هیچ عنوان واگذار نمی‌ شود . بلکه اجاره داده شده یا این که سهم از فروش از آن ها گرفته می ‌شود . کمپانی صاحب هم سهامی عام است و یک کمپانی بهره‌ بردار هم در کنار آن فعال است . کشور ایران جنس , یک کمپانی سهامی عام و وابسته به کلیه مردم کشور‌ایران و بویژه طبقات میانگین و ضعیف است

پروانه‌ ساختمانی بازار ایران بزرگ در سال ۹۳ با مساحت کل ۱ . ۶۶۹ . ۵۰۴ مترمربع به اسم صاحب , کمپانی توسعه و گسترش ساختمانی البرز تات صادر شده که ازاین‌مقدار تا کنون حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار مترمربع ایجاد شده است . ایده اول احداث این بنا تمدنی از معمار اقتصادی , فعال تجاری و کارآفرین جمهوری اسلامی ایران , مهندس علی انصاری است .

«ایران‌ مال» حالا وابسته به بانک آتی است . این موسسه با جواز بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ساخته شده است . قسمتی از سهام , واگذار شده و بعداز بهره‌ برداری از پروژه , سهام در بورس عرضه می‌ شود و بانک آتی در غایت از مالکیت پروژه بیرون خواهد شد .

جذابیت ها و جذاب های بازار ایران بزرگ

مسجد بازار ایران بزرگ

مسجد : مسجد بزرگ و شکوهمند این موسسه با تزئینات یگانه متناسب با معماری اهل ایران , اسلامی که در برخی از نمادها و مولفه ‌ها از مسجدالنبی الهام گرفته است , داراي دو ﺻﺤﻦ ﺑﺎﻧﻮان و آﻗﺎﻳﺎن بوده و دارنده ﻧﻔﻴﺲ ﺗﺮﻳن ﺗﺰﺋﻴﻨات کاشیکاری و گچبری میباشد .

کتابخانه جندی شاپور کشور‌ایران متاع

کتابخانه جندی شاپور : کتابخانه بازار ایران بزرگ ( کتابخانه جندی شاپور ) با مساحتی برابر با ۳۳۰۰ مترمربع قلب فرهنگی این شرکت بزرگ محسوب شده و با معماری منحصربه‌فرد که ترکیبی از معماری کلاسیک اروپایی و تزئینات معماری اهل ایران است , چهره ای از یک کتابخانه مجلل و بزرگ را در معرض روءیت کرد مشاهده کنندگان قرار می ‌دهد . احداث کتابخانه جندی شاپور در کنار فروشگاهی بزرگ برای عرضه اشکال کتاب‌ های داخلی و فرنگی , رویدادی است که برای نخستین بار در مجتمع ‌های تجاری عالم و کشور ایران حادثه می‌افتد . پباده سازی سقفی انعطاف ‌پذیر و با شفافیت بالا برای عبور نوروفروغ , بر خصوصیت ‌های مخصوص این کتابخانه افزوده است . کتابخانه جندی شاپور , مکان قابل قبولی برای گونه های رویدادهای فرهنگی است و امکان ارائه جدیدترین کتاب‌ های منتشره در عالم را در فضای مجازی با استعمال از E – Book ( کتاب الکترونیکی ) مهیا نموده است . خواندن ‌خانه ‌ها و فضاهای مطالعه درین کتابخانه برای علاقمندان مهیا است .

گلشن اهل ایران بازار ایران بزرگ

گلشن اهل ایران : یکی‌از نیکوترین جلوه‌ های صورت و معنی , برآمده از تفکر ایرانیان با ۲۵ قرن عمر , گلشن اهل ایران است . «باغ ایرانی» را می ‌توان تحت عنوان قلب بازار ایران بزرگ نامید . این گلشن با الهام از گلشن شازده‌ ماهان کرمان احداث شده و بصورت گلشن تخت با پنج مرحله ( پله پله ) و آبریزها و آبنماهای خوشگل یادآور جبروت باغهای اهل ایران است . این گلشن ۲ محل ورود با نمای شیشه ‌ای داراست که محوطه شمالی ایران‌ جنس را به دریاچه و آبنمای موزیکال در ضلع جنوب متصل کرده و طیف گوناگونی از گیاهان و جریان آب بی‌ وقفه در سمت شمالی – جنوبی گلشن , فضای مطبوعی را برای مشاهده کنندگان کردار می‌ نماید . وجود ۴ رستوران بین‌ المللی در مسیر گلشن و در نیم‌ طبقات آن قابلیت استراحت و استعمال از گلشن را آماده ‌کرده است . مشخصه مختلفی دیگر این گلشن سقف آن است . برای پوشش سقف این سازه , برای اولین دفعه از پوشش ‌های غشایی ( ETFE ) مستعمل شده‌است که در عین در اختیار گرفتن تابیدن اشعه ‌های خورشید برای پرورش مطلوب گیاهان و طبیعت , نمایی مضاعف قشنگ به بام ایران‌ کالا بخشیده است . پباده سازی و معماری گلشن اهل ایران قابلیت و امکان حتمی را به آن داده است که مراسم مختلف در مناسبت‌ های متفاوت در آن برگزار شود .

بازار سنتی کشور‌ایران فرآورده

بازار سنتی : بازار سنتی با مساحت حدود ۱۰ هزار مترمربع در غرب گروه جمهوری اسلامی ایران ‌مال و در طبقه دوم تجاری واقع شده‌است . بازار سنتی از معماری بازارهای تبریز , اصفهان , شیراز , قزوین , کاشان , قم و . . . الهام گرفته شده‌است . این بازار مشتمل بر دو گذر ( راسته ) اساسی و فرعی عمود بر نیز است که فضاهای تجاری را در چهار جهت راسته‌ ها بوجود آورده ‌اند و با گنبدهایی سر مشق گرفته از بازارهای اهل ایران پوشیده شده‌ اند . یک گنبد مرکزی یزدی ‌بندی شده چارسوی بازار را تشکیل می ‌دهد . راءس ثقل بازار , چهارسوق بازار است . چهارسوق , بازار را به ۴ بخش تقسیم می ‌کند و فضای هر مغازه دربین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ متر است . بخش اولیه نمایشگاه فیروزه اسم دارااست و سالن هنر – صنعت اهل ایران این بازار است که صنعت های ‌دستی فاخر جمهوری اسلامی ایران دربرگیرنده ظروف مینا , سفال , خاتم‌ کاری , آینه ‌کاری و . . . در آن عرضه میشود . نمایشگاه عقیق , راس عرضه گلیم بافت دستبافت اهل ایران است و در نمایشگاه الماس هم سوغات تمام شهرهای جمهوری اسلامی ایران بفروش می‌رسد . بعضا زیرمجموعه های بازارسنتی این شرکت عبارتند از : سالن آینه , شربت منزل , راسته بازار , حجره ها و چهارسو .

Related posts

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

مقاصد سفرهای زمستانی در ایران

بهترین مقاصد سفرهای زمستانی در ایران کجاست؟ مقاصد سفرهای زمستانی در ایران به انتخاب سایت Hotelme بهمن ماه یکی از بهترین ماه های فصل زمستان برای سفر است فصلی که بیشتر افراد شهر ها و...

مشاهده مطلب
جاذبه های دیدنی شیراز

جاذبه های دیدنی شیراز | از حافظیه تا باغ ارم

شیراز شهر علم و ادب پر است از مکان ها و جا های دیدنی که که هر مسافر و گردشگری را مجذوب خود می کند. امروز در Hotelme به سراغ جاذبه های دیدنی شیراز رفته...

مشاهده مطلب
بهترین ساحل های مازندران

بهترین ساحل های مازندران | توریستی

شمال پر است از جاذبه های دیدنی که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می کشاند. یکی از زیبایی های شهر های شمالی ساحل دریای خزر است. امروز برخی از بهترین ساحل های مازندران...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید