اقامتگاه بوم گردی مریم گلی

اقامتگاه بوم گردی مریم گلی

اگر قصد دارید تا به شمال کشور سفر کنید و تجربه‌ای متفاوت از شمال کشور داشته باشید، با ما همراه باشید. یکی از متفاوت ترین  اقامتگاه های بوم گردی در شهر صومعه سرا گیلان اقامتگاه بوم گردی مریم گلی می باشد. با این انتخاب شما خیلی از شهر دور نخواهید شد و به همه جا دسترسی راحتی دارید. فضای کلی این اقامتگاه به نحوه ای است که خودتان را در میان جنگل و به دور از هر شلوغی و هیاهو حس خواهید کرد. با هتل می همراه باشید تا بهتر با این اقامتگاه دنج و زیبا آشنا شوید.

 

مسیر دسترسی به اقامتگاه بوم گردی مریم گلی

 

اگر قصد دارید تا از تهران به سمت اقامتگاه بوم گردی مریم گلی که از مکان های دیدنی گیلان می باشد حرکت کنید، لازم است تا از مسیر اتوبان قزوین-رشت بروید. در مسیرتان به ترتیب شهر رودبار، رشت و صومعه‌سرا را رد کرده و بعد در جاده اصلی، در دهستان طاهرگوراب به اقامتگاه مریم گلی می رسید. همچنین می توانید قبل از شروع حرکت، مسیر دسترسی دقیق اقامتگاه را از مدیر اقامتگاه بگیرید تا با خیال راحت به سمت مقصد بروید.

 

آشنایی با اقامتگاه مریم گلی

اقامتگاه نارون یا اقامتگاه بوم گردی مریم گلی متعلق به خانم مریم فخیمیمی باشد. مریم خانم از افرادی هستند که خیلی اهل سفر هستند. این خانم دوستان زیادی در شمال کشور داشته و برای بعضی وقت ها در سفرهایش  به این خطه سبز سر می‌زده است.

 

وی بار اول با پیشنهاد یکی از دوستانش این زمین را که حالا اقامتگاه بوم گردی درون آن قرار گرفته است را می‌خرد. مریم خانم تصمیم می‌گیرد طی چند سال آینده از تهران دل بکند و برای ادامه زندگی به این منطقه مهاجرت کند. این تصمیم چیزی در حدود هفده سال پیش توسط مریم خانم گرفته شده  و حالا اقامتگاه مریم گلی تبدیل به خانه، محل کار و همه چیز مریم خانم داستان ما شده است.

تمام انرژی و حس خوبی که مریم خانم نسبت به اقامتگاه مریم گلی دارد، در کل اکیپ دیده می‌شود. نقاشی‌ها و طراحی های روی دیوار، کلبه‌ها و سرویس‌های بهداشتی یادگار دوست و مهمانی است که مدتی در این اقامتگاه بوده است اما الان خارج از ایران زندگی می‌کند. پل چوبی کوچک دست ساز که روی برکه زیبایی قرار گرفته است، نشان دهنده حس تعلق و علاقه صاحب اقامتگاه مریم گلی به همه مجموعه می باشد. هر یک از دکورها، تزیینات، وسایل و حتی کوچکترین چیز ها یعنی لوسترهای دست ساز این اقامتگاه داستانی برای گفتن دارد. داستان هایی که تنها خود مریم خانم از آن اطلاع دارد.

اقامتگاه مریم گلی دارای دو کلبه زیبا می باشد. یکی از آن ها از جنس آجر می باشد که به کلبه نارون مشهور است و دیگری از جنس چوب است که آن را با اسم کلبه برکه می شناسند. کلبه برکه در کنار برکه کوچک این مجموعه زیبا قرار دارد. هر دو این کلبه ها با سلیقه فراوان و بسیار زیبا طراحی و چیدمان شده‌اند. ظرفیت کلبه نارون چیزی در حدود 10 نفر و ظرفیت کلبه برکه در حدود 4 نفر می باشد.

 

گیلان، اقامتگاه بوم گردی مریم گلی

 

خدمات رفاهی اقامتگاه مریم گلی

کلبه نارون و برکه اقامتگاه بوم گردی مریم گلی تمامی امکانات لازم برای خواب مانند تخت، پتو و تشک‌ را دارد. نکته جالب در این دو کلبه‌ها دارای تنوع شکل، رنگ و اندازه در تخت‌ها، پتو و تشک‌ها می باشد. نکته جالب در طراحی این کلبه ها آن است که حس حضور در خوابگاه را به شما نمی‌دهد، بلکه صمیمت و راحتی خاصی را برای شما به ارمقان می آورد.

گرمایش کلبه‌ها به وسیله بخاری گازی و سرمایش آن با کولر و پنکه تامین می شود. هر دو کلبه ها دارای فرش‌های متنوعی است. به عنوان مثال برای فرش کلبه نارون از یک فرش چهل تیکه قدیمی استفاده کرده اند.‌ یکی دیگر از زیبایی‌های فضای اقامتگاه بوم گردی مریم گلی پارچه‌های سفیدرنگ گل‌دار آن است که در پرده‌ها، روی تشک تخت و متکاها استفاده شده استو به صورتی که به لطافت فضا افزوده است.

حمام و سرویس بهداشتی اقامتگاه در کلبه‌ها آن قرار گرفته اند. حتی این فضاها نیز دکور و چیدمان خاص خودش را دارد. سرویس‌های بهداشتی های اقامتگاه مریم گلی علاوه بر تمیزی، مدرن و فرنگی می باشد.

Related posts

جاذبه های دیدنی شیراز

جاذبه های دیدنی شیراز | از حافظیه تا باغ ارم

شیراز شهر علم و ادب پر است از مکان ها و جا های دیدنی که که هر مسافر و گردشگری را مجذوب خود می کند. امروز در Hotelme به سراغ جاذبه های دیدنی شیراز رفته...

مشاهده مطلب
محبوب ترین بوم گردی های ایران

محبوب ترین بوم گردی های ایران

ایران پر است از اقامتگاه های محلی جذاب که آماده پذیرایی از مسافران هستند. اقامتگاه هایی با حال و هوای مخصوص به خود که خاطرات ماندگاری را به جای می گذارند. امروز در Hotelme محبوب...

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید