آبشار گزو
به این مطلب امتیاز دهید

آبشار گزو

آبشار گزو یکی از مشهور ترین جابه های گردشگری سوادکوه به حساب می‌آید . آبشار گزو در دل جنگلی قشنگ جای دارد . حوضچه ای در زیر این آبشار جذاب وجود دارد که آب تنی در آب خنک آن در تابستان مضاعف لذتبخش است.

برای دیدن  آبشار گزو بایستی از دل جنگل‌های بکر لفور عبور کنیم و این مسئله سبب جذابیت منحصر به ‌فرد گزو شده‌ است . در دل جنگل که گام بگذارید می توانید ریه ‌های‌ تان را پر ‌از هوای تازه جنگل نمایید . بوی برگ‌ ها را نفس بکشید و بعد از عبور از فراز و فرودهای جنگل , به آبشاری برسید که مثل الماسی زیبا میان انبوه درختان سرسبز چشم نوازی می کند.

 

 

آبشار گزو
آبشار گزو استان مازندران

جنگل های لفور

این جنگل‌ ها جزو جنگل‌ های هیرکانی محسوب می‎شوند و بعضی از درختان قدمتی بسیار بسیار کهن دارند. قدم زدن در بین درختانی که هر یک در خموشی خویش پر از روایت‌ های دوران مختلف‌ تاریخ‌ جنگل هستند تجربه ای متمایز خواهد بود .

در این جنگل درختان متفاوتی مانند  ممرز , لیلکی، راش،  انجیلی , ازگیل و . . . را میتوانید مشاهده کنید . در‌حالتی که کمی سر به‌ هوا باشید , می توانید پرنده‌ های دلربایی همچون چرخ ریسک را در میان شاخ و برگ درختان بیابید. به آوازهای گوش ‌نواز شان گوش نمائید و برای ساعاتی تمام دل مشغولی ‌های معاش شهری را به بیماری آلزایمر بسپارید. آنجاست که متوجه میشوید آلزایمر چقدر خوب است.

پس از اندکی پیش رفتن داخل جنگل , نوای آبشار را از دور خواهید شنید. گزو آبشاری خاص است که درختان جنگل آن را در آغوش گرفته‌اند . اسم این آبشار در واقع از روی امامزاده ‌ای به همین اسم (امامزاده گزو) در اطراف آبشار برداشته شده‌ است . گزو از دو آبشار کوچک و بزرگ درست شده است.

آبشار گزو
آبشار گزو استان مازندران

آبشار اولیه چیزی نزدیک به ۵ متر و آبشار دوم چیزی نزدیک به ۴۳ متر است . این آبشار داخل حوضچه‌ ای می‌ ریزد که در فصل ‌تابستان مکان بکری برای یک آبتنی دلچسب است .

هر منطقه ‌ای از کشور ‌ایران در هر فصلی زیبایی مختص خویش را دارد . آبشار گزو هم از این قاعده مستثنا نیست و هر زمان که به آن سفر کنید تجربه جدید و جالبی خواهید داشت . شایسته ترین زمان سفر به آن را می‌توان بهار تا اولِ فصل تابستان و اولِ فصل ‌پاییز دانست . به دلیل موقعیت مکانی این آبشار , در فصول سرد تردد به آن طاقت فرسا و گهگاه خطرناک خواهد بود و در بعضی مواقع از زمستان ممکنه که جاده بسته شود.

از آن‌ جایی که جنگل ‌پیمایی در پیش دارید حتما کفش مطلوب به پا نمایید. متناسب با فصل لباس بردارید و در حالتی که در فصول گرما راهی این ناحیه شدید , حتما لباس‌ های خنک و سبک به تن کنید تا شرجی بودن هوا آزارتان ندهد.

همراه داشتن کفش تابستانی طبیعتگردی و یک دست لباس بیشتر هم قادر است هراس خیس شدن پایین آبشار را از فکرتان پاک کند و با رهایی کامل به زیر آن بروید و غرق لذتی وصف ‌نشدنی شوید .

طبیعت کشور ما بی ‌اغراق در خیلی از بخشها نظیر برخی از تصاویری است که از طبیعت کشورهای اروپایی میبینیم و گهگاه چه بسا حسرت آن را میخوریم . قدر این زیبایی‌های بکر را بدانیم و با ریختن زباله‌ های خویش آن را به پایان نرسانیم . همراه داشتن یک سری کیسه آشغال و دستکش یکبار مصرف برای برداشتن زباله‌های احتمالی مسیر میتواند راه ‌حلی برای محافظت این زیبایی باشد.

 

آبشار گزو
آبشار گزو استان مازندران

Related posts

۴ مقصد برای مسافرت در فصل تابستان

به این مطلب امتیاز دهید بهترین مقصدهای مسافرت تابستانی در ایران کجاست؟ از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری نمیتوان چشم پوشی کرد سراتاسر ایران شامل زیبایی هاست اما مسافرت در تابستان با آب و...

مشاهده مطلب
کویر مرنجاب و جذابیت ویژه آن

معرفی کویر مرنجاب، هرآنچه باید در مورد این کویر بدانید!

به این مطلب امتیاز دهید گذشته از این­ که راه­ های دسترسی و همینطور نکات مهم برای سفر به کویر مرنجاب را بازگو کنم بهتر است با کویر مرنجاب و جاذبه­ های آن آشنا شوید....

مشاهده مطلب

نظر دهید

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید