به این مطلب امتیاز دهید

این آبشار در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است . محیط پیرامون رودخانه رنگو دارای هوای خنک و لطیف و با درختان سربه فلک کشیده پوشانده شده‌است . اگر‌چه آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد اما به دلیل بستر نیم دایره‌ای که دارنده یک محل ریزش مهم و تعدادی محل ریزش فرعی با حجم آب به نسبت شایان توجه است , منظره‌ای جذاب و جالب را به وجود آورده است . این شرکت فاقد امکانات تفریحی برای علاقمندان به فضای سبز است .
آبشار رنگو گرگان در موقعیت جغرافیایی E5425 N3644 در استان گلستان واقع است . این آبشار که بستری نیم دایره‌ای شکل دارد, شامل بر یک محل ریزش دارای اهمیت و یک‌سری محل ریزش فرعی است و حدود ۷ متر طول دارد. با توجه به وضعیت و نمای زیبای آبشار و وجود تنوع پوشش گیاهی در پیرامون آن و برخورداری از هوای خنک و لطیف , یکی از جاذبه‌های طبیعی استان به حساب می‌آید .

آبشار رنگو گرگان -

جنگل رنگو و آبشار رنگو گرگان

 

بیشه رنگو دارای جمام قدیمی – امامزاده ابراهیم می باشد و از حیث طبیعی دارای طبیعت زیبا اطراف آبشار – دره های مسیر رودخانه های اطراف می باشد . بعد از حدود ۵ ساعت پیاده روی در امتداد دره و رود خانه آبشار رنگو خودنمایی می کند . این آبشار از مسیر پارک جنگلی و روستای توشن در ۵ کیلومتری جنوب گرگان قابل دسترسی است .

آغاز ورودی جاده جنگلی رنگو , با ویرانه های یک خزینه قدیمی روبرو می شویم که سالیان سال است متروک افتاده و کمی جلوتر از آن قبرستان قدیمی آبادی جلب حیث می نماید . در‌پی مسیر رودخانه و دره به طول بیش از پنجاه متر نمایان می شود که دو سوی آن درخت های بلند شاخه در شاخه نیز انداخته اند . شیب دره در برخی نقاط تا هشتاد جایگاه نیز می برسد . بعد از حدود پنج ساعت پیاده روی , در امتداد این دره و مسیر رودخانه , آبشار رنگو از فراز صخره های عظیمی نمایان می شود که با هیبت سرازیر شده و صدای مهیبش از مسافت ای به دور شنیده می شود .

پیش از رسیدن به آبشار رنگو , کمپ رنگو نیز در بین راه و روش قراردارد . این کمپ برای اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان , تعبیه شده‌است . مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل بیشه های پردرخت و تاریک ناحیه , مسیری حقیقتا دشوار و گم راه کننده بوده و حتمی است حتما از یک راهنمای محلی امداد بگیرید . در مسیر آبشار امامزاده ای به اسم امامزاده ابراهیم نیز جلب اعتنا می نماید که بنای آن به تازگی بازسازی و مرمت شده‌است . علاوه بر آبشار اصلی رنگو , در مسیر رودخانه جاری در میان بیشه , آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی ایجاد شده که هرکدام جلوه یگانه خویش را دارند.

مسیر دسترسی

آبشار رنگو در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان واقع شده و از مسیر بوستان جنگلی و روستای توشن در ۵ کیلومتری جنوب گرگان قابل دسترسی است .
مسیر دسترسی به آبشار رنگو از داخل جنگل‌های پردرخت و بدون نور منطقه, مسیری مشقت بار و گمراه‌کننده است که وجود یک راهنمای محلی به رسیدن به آبشار الزامی است . بعداز پیمودن ۲ کیلومتر از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی میان بوته‌های تمشک و درخت های بلند , رودخانه‌ای دیده میشود که از چشمه‌های زلال بیشه و ارتفاعات رنگو سرچشمه می گیرد . به دنبال مسیر رودخانه , دره‌ای به طول بیشتراز ۵۰ متر نمایان می شود که دو سوی آن درخت‌های بلند در هم تنیده روییده‌اند . شیب دره در بعضی نقاط به ۸۰ درجه هم میرسد . بعداز حدود ۵ ساعت پیاده‌روی , در امتداد این دره و مسیر رودخانه , آبشار رنگو از فراز صخره‌های عظیمی نمایان میشود .

Related posts

۴ مقصد برای مسافرت در فصل تابستان

به این مطلب امتیاز دهید بهترین مقصدهای مسافرت تابستانی در ایران کجاست؟ از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری نمیتوان چشم پوشی کرد سراتاسر ایران شامل زیبایی هاست اما مسافرت در تابستان با آب و...

مشاهده مطلب
کویر مرنجاب و جذابیت ویژه آن

معرفی کویر مرنجاب، هرآنچه باید در مورد این کویر بدانید!

به این مطلب امتیاز دهید گذشته از این­ که راه­ های دسترسی و همینطور نکات مهم برای سفر به کویر مرنجاب را بازگو کنم بهتر است با کویر مرنجاب و جاذبه­ های آن آشنا شوید....

مشاهده مطلب

نظر دهید

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید