این آبشار در 15 كیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است . محیط پیرامون رودخانه رنگو دارای هوای خنك و لطیف و با درختان سربه فلك كشیده پوشانده شده‌است . اگر‌چه آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد اما به دلیل بستر نیم دایره‌ای كه دارنده یك محل ریزش مهم و تعدادی محل ریزش فرعی با حجم آب به نسبت شایان توجه است , منظره‌ای جذاب و جالب را به وجود آورده است . این شرکت فاقد امكانات تفریحی برای علاقمندان به فضای سبز است .
آبشار رنگو گرگان در موقعیت جغرافیایی E5425 N3644 در استان گلستان واقع است . اين آبشار كه بستری نيم دايره‌ای شكل دارد, شامل بر يک محل ريزش دارای اهمیت و یک‌سری محل ريزش فرعی است و حدود 7 متر طول دارد. با توجه به وضعيت و نمای زيبای آبشار و وجود تنوع پوشش گياهی در پيرامون آن و برخورداری از هوای خنک و لطيف , يكی از جاذبه‌های طبيعی استان به حساب می‌آید .

آبشار رنگو گرگان -

جنگل رنگو و آبشار رنگو گرگان

 

بیشه رنگو داراي جمام قديمي – امامزاده ابراهيم مي باشد و از حیث طبيعي داراي طبيعت زيبا اطراف آبشار – دره هاي مسير رودخانه هاي اطراف مي باشد . بعد از حدود 5 ساعت پياده روي در امتداد دره و رود خانه آبشار رنگو خودنمايي مي كند . این آبشار از مسير پارك جنگلي و روستاي توشن در 5 كيلومتري جنوب گرگان قابل دسترسي است .

آغاز ورودي جاده جنگلي رنگو , با ويرانه هاي يک خزینه قديمي روبرو مي شويم که ساليان سال است متروک افتاده و کمي جلوتر از آن قبرستان قديمي آبادی جلب حیث مي نماید . در‌پی مسير رودخانه و دره به طول بيش از پنجاه متر نمايان مي شود که دو سوي آن درخت هاي بلند شاخه در شاخه نیز انداخته اند . شيب دره در برخي نقاط تا هشتاد جايگاه نيز مي برسد . بعد از حدود پنج ساعت پياده روي , در امتداد اين دره و مسير رودخانه , آبشار رنگو از فراز صخره هاي عظيمي نمايان مي شود که با هيبت سرازير شده و صداي مهيبش از مسافت اي به دور شنيده مي شود .

پيش از رسيدن به آبشار رنگو , کمپ رنگو نيز در بين راه و روش قراردارد . اين کمپ براي اقامت طبيعت گردان و کوهنوردان , تعبيه شده‌است . مسير دسترسي به آبشار رنگو از دل بیشه هاي پردرخت و تاريک ناحیه , مسيري حقیقتا دشوار و گم راه کننده بوده و حتمی است حتما از يک راهنماي محلي امداد بگيريد . در مسير آبشار امامزاده اي به اسم امامزاده ابراهیم نيز جلب اعتنا مي نماید که بناي آن به تازگي بازسازی و مرمت شده‌است . علاوه بر آبشار اصلي رنگو , در مسير رودخانه جاري در ميان بیشه , آبشارهاي کوچک و بزرگ زيبايي ايجاد شده که هرکدام جلوه یگانه خویش را دارند.

مسیر دسترسی

آبشار رنگو در 15 كيلومتری جنوب غربی شهرستان گرگان واقع شده و از مسیر بوستان جنگلی و روستای توشن در 5 کیلومتری جنوب گرگان قابل دسترسی است .
مسیر دسترسی به آبشار رنگو از داخل جنگل‌های پردرخت و بدون نور منطقه, مسیری مشقت بار و گمراه‌کننده است که وجود یک راهنمای محلی به رسیدن به آبشار الزامی است . بعداز پیمودن 2 کیلومتر از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی میان بوته‌های تمشک و درخت های بلند , رودخانه‌ای دیده میشود که از چشمه‌های زلال بیشه و ارتفاعات رنگو سرچشمه می گیرد . به دنبال مسیر رودخانه , دره‌ای به طول بیشتراز 50 متر نمایان می شود که دو سوی آن درخت‌های بلند در هم تنیده روییده‌اند . شیب دره در بعضی نقاط به 80 درجه هم میرسد . بعداز حدود 5 ساعت پیاده‌روی , در امتداد این دره و مسیر رودخانه , آبشار رنگو از فراز صخره‌های عظیمی نمایان میشود .

Related posts

کویر مرنجاب و جذابیت ویژه آن

معرفی کویر مرنجاب، هرآنچه باید در مورد این کویر بدانید!

گذشته از این­ که راه­ های دسترسی و همینطور نکات مهم برای سفر به کویر مرنجاب را بازگو کنم بهتر است با کویر مرنجاب و جاذبه­ های آن آشنا شوید. منطقه ای که سالیان سال...

مشاهده مطلب
کوه لوچو زاهدان

کوه لوچو زاهدان با ارتفاع 2785

کوه لوچو زاهدان در استان سیستان و بلوچستان شهر زاهدان زاهِدانْ یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان سیستان و بلوچستان است. این شهر در منطقهٔ بلوچستان ایران قرار دارد. نام پیشین شهر «دزدآب» بوده...

مشاهده مطلب
سفر به کیش

سفر به کیش

برای سفر به کیش چه چیز هایی را باید بدانیم؟ جزیرهٔ کیش  یکی از جزایر خلیج فارس و از بخش‌های شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از جاهای دیدنی استان هرمزگان در جنوب کشور ایران است....

مشاهده مطلب

Leave a Comment

hotelme.ir
هتل می

سایت Hotel-me همه چیز را درباره سفر به مناطق دیدنی دنیا (راهنمای سفر، مکان یاب، خدمات مسافرتی، دانلود نقشه های توریستی و زیباترین هتل های جهان) در اختیارتان قرار می دهد.

ما را دنبال کنید